Alkomat policyjny Dräger Alcotest 6820 z dużą ilością testów

2 077,99 zł
Sprzedam
  • Stan przedmiotu: Nowy
  • Do końca: Zakończone
  • Producent: Dräger

Wydajny alkomat elektrochemiczny Dräger Alcotest 6820 do szybkich i precyzyjnych testów

Wytrzymały, niezawodny, komfortowy w użytkowaniu to główne atuty elektrochemicznego alkomatu Alcotest 6820 renomowanej niemieckiej firmy Dräger. Model 6820 to bardzo wytrzymały alkomat klasy ochrony - IP 54. Alkomat wykonany jest z solidnych materiałów, dzięki nim osiągnięto odporność na czynniki atmosferyczne, zimno i wilgoć.

Głównym atutem alkomatu jest cechujący się wysoką niezawodnością i szybkim czasem działania, autorski elektrochemiczny sensor producenta - DrägerSensor . Czujnik wykorzystuje zoptymalizowaną dynamikę gazów, dzięki czemu cechuje go wysoka czułość wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu - do 2,5 mg/L co odpowiada wskazaniu do 5,25‰. Sensor elektrochemiczny jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy muszą mieć pod kontrolą swoich pracowników, gdyż jest on wytrzymalszy i nie wymaga częstych kalibracji.


przesiewowy alkomat


Intuicyjna 3-przyciskowa obsługa elektrochemicznego alkomatu, zrozumiałe komunikaty wyświetlane na ekranie LCD oraz komunikaty dźwiękowe i świetlne, dodatkowo pomagają w przeprowadzeniu badania w sposób komfortowy i intuicyjny. Dodatkowym atutem jest lekka i kompaktowa konstrukcja zapewniająca wygodną pracę w każdych warunkach atmosferycznych. Współpraca z bezprzewodową drukarką Dräger Mobile Printer umożliwia szybki wydruk wyników testów bądź przesłanie ich przez złącze USB do komputera.

Istnieje możliwość rejestracji terminów kalibracji , typu pojazdu wraz z numerem rejestracyjnym, nazwiska operatora, lokalizacji lub przyczyny dokonywania pomiaru. Wraz z danymi tego typu zachowane są wyniki testu, unikalny numer referencyjny oraz data i godzina.

przesiewowy alkomat

Jak należy przeliczać mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu na promile?

Jeśli dany alkomat podaje wyniki stężenia alkoholu w przeliczniku jednostki "ilość miligramów na litr" warto wiedzieć, jak przeliczyć podane wartości na promile. Reguła jest prosta: 1 mg/l = 2,1 ‰ (promila), co oznacza, że wartość w mg/l trzeba pomnożyć przez 2.1 w celu otrzymania końcowego pomiaru w promilach. Przykład: 0,25 mg/l x 2.1 = 0,525 promila.

Usługi serwisowe i gwarancja na alkomat Dräger Alcotest 6820

Gwarancja półprzewodnikowego alkomatu to okres do 2 lat na elektronikę urządzenia oraz 1 roku na sensor. Należy pamiętać, że skorzystanie z gwarancji zobowiązuje użytkownika do przestrzegania ściśle zaleceń producenta co do kalibracji urządzenia , którą należy wykonywać nie rzadziej niż co 12 miesięcy lub co 2500 testów.

Dodatkowo oferujemy Państwu usługi serwisowe i pogwarancyjne wykonywane przez odpowiednio przeszkolonych serwisantów. Laboratorium, w którym dokonujemy napraw zostało wyposażone w najwyższej klasy urządzenia światowej marki

Certyfikowane alkomaty dla instytucji i firm