Bezustnikowy alkomat przesiewowy AlcoForce Raptor AT7000

1 199,00 zł
Sprzedam
  • Stan przedmiotu: Nowy
  • Do końca: Zakończone
  • Producent: AlcoForce

Alkomat AlcoForce z elektrochemicznym sensorem FastScan - przesiewowy

Alkomat Raptor AT7000 to doskonałe urządzenie do przeprowadzania pomiarów przesiewowych na obecność alkoholu podczas imprez masowych. Brak ustnika umożliwia szybkie przeprowadzanie testów wśród dużej grupy ludzi. Dodatkowo obniżają się również koszty jego eksploatacji - nie musimy kupować wymiennych ustników, których koszt w przypadku dużych imprez, byłby ogromny.

Elektrochemiczny sensor AT7000 gwarantuje precyzję, szybkość oraz dokładność działania. Alkomat działa w bezustnikowym trybie, dzięki czemu osoba poddawana badaniu nie ma bezpośrednio kontaktu z urządzeniem. Użytkowanie takiego alkomatu w rezultacie jest bardziej opłacalne - nie musimy martwić się o dodatkowe koszty ustników.

alkomat raptor


Kalibracja alkomatu Raptor AT7000 odbywa się co tysiąc pomiarów lub raz na rok. Jest to bardzo dobra informacja dla użytkowników - urządzenie jest trwałe i wydajne. Alkomat posiada sygnalizację świetlną - diody LED. Zielona lampka informuje o braku alkoholu w wydychanym powietrzu. Światło czerwone to sygnał o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia alkoholu we krwi.

Nad dokładnością i precyzją dokonywanych pomiarów czuwa mikroprocesor MCU . Sprawdza on ilość pobranego powietrza, stan sensora oraz temperaturę otoczenia. Dzięki temu możemy być pewni, że wyniki badań są rzetelne i sprawdzone.

Raptor AT7000 działa w dwóch trybach pracy. Pierwszy, czyli aktywny, to standardowe wdmuchiwanie powietrza w kierunku kielicha sensora. Drugi tryb zwany pasywnym to opcja umożliwiająca samoczynne pobieranie próbki z powietrza. Idealnie sprawdza się w przypadku osób, które nie są w stanie samodzielnie wdmuchnąć powietrza, są nieprzytomne lub odmawiają poddania się badaniu.

Do zasilania bezustnikowego alkomatu wystarczą 4 baterie lub akumulatory AA . Urządzenie jest energooszczędne, umożliwia wykonanie 4000 pomiarów przy jednym zestawie baterii.

Wydajne zasilanie gwarantuje również samoczynne wyłączanie się urządzenia, które następuje po 3 minutach niekorzystania. Wyświetlane na ekranie LCD menu dostępne jest również w języku polskim. Przejrzystą i intuicyjną obsługę zapewniają 3 ergonomiczne przyciski.

dla służb mundurowych, przedsiębiorców

Usługi serwisowe i gwarancja na alkomat Raptor AT7000

Gwarancja półprzewodnikowego alkomatu to okres do 2 lat na elektronikę urządzenia oraz 1 roku na sensor. Należy pamiętać, że skorzystanie z gwarancji zobowiązuje użytkownika do przestrzegania ściśle zaleceń producenta co do kalibracji urządzenia (należy wykonywać ją nie rzadziej niż co 12 miesięcy).

Dodatkowo oferujemy Państwu usługi serwisowe i pogwarancyjne wykonywane przez odpowiednio przeszkolonych serwisantów. Laboratorium, w którym dokonujemy napraw zostało wyposażone w najwyższej klasy urządzenia światowej marki GUTH LAB.