Parlament Europejski - znowelizowana dyrektywa o nabywaniu, posiadaniu broni palnej.

17 marca 2017

W celu poprawienia bezpieczeństwa w Unii Europejskiej oraz walki z terroryzmem Parlament Europejski postanowił ograniczyć prawa europejczyków do legalnego posiadania broni palnej. Zdanie to brzmi absurdalnie ale niestety taka jest prawda. Parlament Europejski uchwalił dyrektywę o zmianie dyrektywy w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni palnej. Co to oznacza? Parlament Europejski najwidoczniej uznał, że największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Europy są jej mieszkańcy legalnie posiadający broń palną dlatego należy nas rozbroić. Dyrektywa powinna łagodzić obowiązujące ustawy i prawa dotyczące posiadania broni. Ostatnie 2 lata pokazały, że Europa narażona jest na niespodziewane ataki terrorystyczne, które mają na celu zastraszenie europejczyków.

Uchwalając dyrektywę, Parlament Europejski uderza w podstawowe prawo człowieka jakim jest prawo do życia a co za tym idzie prawo do obrony życia swojego i najbliższych. Dyrektywa ograniczając prawo do posiadania broni palnej naraża obywateli państw członkowskich na realne niebezpieczeństwo ze strony nieobliczalnych terrorystów. W naszej ocenie zachowanie to jest niezrozumiałe w czasach szczególnie niespokojnych, w czasach wzmożonego napływu imigrantów z krajów arabskich.

Prace nad wdrożeniem uchwalonej dyrektywy będą trwać. Niestety problem nielegalnego posiadania broni palnej oraz kluczowy problem terroryzmu zostaje tu ewidentnie pominięty. Wypaczone przeświadczenie władz UE, gdzie za zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy uznaje się jej własnych obywateli legalnie posiadających broń palną sprawi, że ataki będą częstym zjawiskiem. Nie zapominajmy o niekontrolowanym napływie imigrantów z krajów arabskich, który zafundowały nam elity UE z Angelą Merkel na czele. Rozbrojenie europejczyków będzie dla terrorystów jasnym przyzwoleniem na sianie terroru na naszym kontynencie. W Parlamencie Europejskim chyba nikt nie zastanowił się nad tym, że zamachy dokonywane są z broni nielegalnej a terroryści nie podlegają żadnemu prawu i kontroli tylko działają w imię wypaczonych ideologii.

Miejmy nadzieję, że suwerenne państwa członkowskie sprzeciwią się absurdalnym wymysłom Parlamentu Europejskiego i będą bronić praw swoich obywateli.

Zachęcamy do podpisania się pod petycją „ Nie zgadzamy się na kryminalizację posiadaczy broni Dyrektywą UE” przygotowaną przez Firearms United Global .

Kategorie: Aktualności, Prawo