Kategorie
Archiwum

Materace w Suwałkach - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

2021-04-22

Wymiana materaca ze starego na nowy może okazać się nie lada wyzwaniem. W sklepach można znaleźć dziesiątki modeli o różnej twardości i budowie. Jak zatem wybrać ten najlepszy, na którym na pewno się wyśpisz?

Twardość

Jednym z podstawowych czynników wpływających na wygodę materaca jest jego twardość. Materac musi być idealnie dostosowany do twoich potrzeb. Jeśli jest zbyt miękki mogą pojawić się problemy bólowe oraz dokuczliwe skurcze. Zbyt twardy materac utrudnia krążenie krwi podczas snu, co prowadzi do notorycznego niewyspania. Dlatego zanim zapłacisz za konkretny egzemplarz, najpierw dokładnie go sprawdź.

Jak sprawdzić twardość materaca

W sklepach stacjonarnych jest to stosunkowo proste. Najlepszym sposobem jest test dłoni. Połóż się na materacu i włóż dłoń pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jeśli dłoń wchodzi bez oporów – materac jest zbyt twardy. Jeśli odczuwasz silny opór oznacza to, że materac jest zbyt miękki. Jeśli natomiast Twoja dłoń napotyka delikatny opór to materac jest idealny dla Ciebie.

Jak dobrać twardość materaca w sklepie wirtualnym?

O ile w sklepie stacjonarnym można wypróbować każdy model materaca osobiście, o tyle w sklepach online jest to niemożliwe i trzeba zdać się na oznaczenia producenta. Producenci i sprzedawcy udostępniający Suwałki materac na Materacesuwalki.pl i nie tylko na tej stronie, przyjęli czterostopniową skalę twardości materacy. Najczęściej jest ona oznaczana symbolami od H1 do H4, aczkolwiek w niektórych sklepach można spotkać się z oznaczeniami cyfrowymi lub opisem słownym. Wbrew pozorom odczytanie oznaczeń twardości nie jest wcale trudne. Poniżej wytłumaczenie konkretnych symboli:

  • H1 – to miękkie materace, dedykowane osobom do 60 kg, w tym dzieciom;

  • H2 – to średnio miękkie materace, dedykowane osobom o wadze od 50 do 80 kg;

  • H3 – to średnio twarde materace, dedykowane osobom o wadze od 80 do 100 kg lub lżejszym;

  • H4 – to twarde materace, dedykowane osobom o wadze powyżej 100 kg.

Strefy twardości – co to takiego?

W nowoczesnych materacach producenci poszli o krok dalej i wydzielili 7 stref twardości. Zadaniem poszczególnych stref jest jak najlepsze podtrzymanie konkretnych części ciała. Z badań wynika, że np. ramiona potrzebują mniejszego podparcia aniżeli kręgosłup, stąd też pojawiły się różnice w twardości materaca na wysokości ramion i kręgosłupa. Siedmiostrefowe materace są bardzo wygodne i z pewnością warto w nie zainwestować. Doskonałym tego przykładem jest materac Hilding Lambada , na którym śpią już tysiące zadowolonych użytkowników.

Piankowy czy sprężynowy?

Skoro o twardości wiesz już niemal wszystko, to czas sprawdzić jaki Ostrowiec materac na Materaceostrowiec.pl będzie dla Ciebie najlepszy. Do wyboru masz przede wszystkim materace piankowe i sprężynowe. Materace piankowe należą obecnie do najpopularniejszych. Są niezwykle wygodne, a w zależności od rodzaju pianki wykorzystanej do ich produkcji mają też różne właściwości. Szczególną popularnością w ostatnich miesiącach cieszą się materace z powłoką z pianki termoelastycznej, która dostosowuje się pod wpływem ciepła do kształtu ciała osoby śpiącej. Poza materacami piankowymi w sklepach można kupić materace sprężynowe. Wśród nich najczęściej wybierane są materace kieszeniowe. Zbudowane są one małych kieszonek, w których znajdują się ustawione pionowo sprężyny. Na warstwie sprężyn umieszczona jest pianka niwelująca wyczuwanie pojedynczych sprężyn. Materace tego typu stanowią bardzo dobre podparcie dla każdej części ciała, dzięki czemu po obudzeniu się nie pojawia się ból mięśni.

Obecnie dostępne w sklepach materace są bardzo zróżnicowane. Zanim wybierzesz model idealny dla siebie musisz dokładnie zapoznać się ze sposobami na określenie twardości materaca, który będzie dla ciebie najlepszym. Dobrze też, abyś wiedział jakiego materaca szukasz. Czy ma to on być wykonany z pianki czy może lepszy będzie materac kieszeniowy.

Kategorie: Wywiady