Poradnik

Jak uzyskać pozwolenie na broń palną

Aby uzyskać pozwolenie na broń palną należy spełnić wszystkie wymagane ustawowo warunki, uzyskać orzeczenie lekarskie i psychologiczne oraz pozytywnie zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Ktoś może zapytać „ale od czego mam zacząć?”. Na początek należy określić do jakich celów jest nam potrzebne pozwolenie na broń, gdyż od tego zależy dalsze postępowanie. Poniżej znajdują się linki do poradników opisujących procedurę wyrobienia pozwolenia, koszty jego uzyskania i inne przydatne informacje.

Informacje, które dla Państwa przygotowaliśmy mają za zadanie rzucić jaśniejsze światło na zagadnienie uzyskania pozwolenia na broń palną w Polsce. W zależności od województwa Zarządy Okręgów Łowieckich oraz Wydział Postępowań Administracyjnych KWP mogą mieć dodatkowe wymogi, o których muszą informować zainteresowanych.

Masz spostrzeżenia lub ciekawe doświadczenia związane z ubieganiem się o pozwolenie na broń palną i chciałbyś podzielić się nimi z czytelnikami? Prześlij nam informacje adres marketing@netgun.pl a my opublikujemy je na stronie.

Broń palna

Jeżeli masz pytania odnośnie prawa o broni, chcesz uzyskać fachową odpowiedź na nurtujące Cię zagadnienia z tej dziedziny, poniżej odnajdziesz listę często zadawanych pytań. Zapoznaj się z nimi, być może interesujące Cię zagadnienie zostało już wyjaśnione. Odpowiedzi na pytania udzielił Adam Fudalik, podinspektor Policji w stanie spoczynku, ekspert w dziedzinie prawa o broni palnej z wieloletnim doświadczeniem.

Broń czarnoprochowa

Broń palna bez pozwolenia, czyli czarnoprochowce, które w Polsce legalnie może zakupić każda osoba pełnoletnia.

Broń gazowa

Broń przeznaczona do obrony dostępna bez zezwolenia.

Broń alarmowa

Wiatrówki