Karabin Sharps Saquaro Silhouette kal.45

5 900,00 zł
Sprzedam broń
  • Stan przedmiotu: Broń nowa
  • Do końca: Zakończone

BRAK

Saguaro Sharps to replika słynnego amerykańskiego karabinu z roku 1874. Przeważnie była to broń centralnego zapłonu ale na zamówienie były robione również modele kapiszonowe.


Oryginał znajduje się w prywatnej kolekcji w Stanach Zjednoczonych i opisany jest w książce “Sharps Firearms” , autor Frank Sellers.

Karabin używa cienkościennych łusek w kalibrze .45 z otworem zapałowym zaopatrzonym w uszczelnienie. Stosowane łuski są wielorazowe Dzięki nim Sharps jest konstrukcją pozbawioną wad obecnych w innych modelach broni odtylcowej. Zamek jest szczelny w 100% ,płomień z kominka nie dmucha w oczy strzelca. W pojedynczej serii , można oddać do 100 strzałów i blok zamka pozostaje czysty , jedynie kanał zapałowy wymaga oczyszczenia z osadu spalonych kapiszonów.


Nasz Sharps to najcelniejszy model odtylcowej broni kapiszonowej. Dzięki zastosowaniu długiego pocisku w kalibrze .45 możemy uzyskać powtarzalne wyniki na odległości nawet do 600-700m.

Łuska w zależności od rodzaju pocisku mieści 55-70 grains prochu o granulacji 1,5 Fg. Zalecany proch to szwajcar 2Fg lub 1,5Fg. W przypadku stosowania innego prochu zaleca się małą podsypkę (7 grains) z prochu szwajcarskiego.

Karabin odpala standardowymi 6 mm kapiszonami 4-skrzydełkowymi-nie ma potrzeby stosowania drogich kapiszonów 6-skrzydełkowych.


Karabin sprzedawany jest w stylowych drewnianych skrzyniach.


Dane techniczne:

Kaliber :45 Saguaro 2,1

Długość: 1240 mm

Waga: 5,05 kg

Długość lufy 813 mm -32″ , lufa 6 polowa , skok gwintu 1-18″


UWAGA: karabin przystosowany tylko i wyłącznie do strzelania prochem czarnym o odpowiedniej granulacji.
Stosowanie do elaboracji nowoczesnego prochu nitrocelulozowego lub innych substancji wybuchowych grozi kalectwem lub śmiercią.


Nr ser.: SH39386

Wymagane pozwolenie: Nie

Ukompletowanie: Komplet

Rodzaj broni: Karabin

Lokalizacja: Kraków

Kaliber: .44 i .45

Rodzaj zapłonu: Rozdzielnego ładowania