Dodaj klub

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Milicji Obywatelskiej i ZOMO

Telefon: 506 715 480
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH
Email: mickep@wp.pl

Rekonstrukcja historyczna oddziałów Milicji Obywatelskiej i jej formacji bojowej, czyli ZOMO, jest jednym z projektów Fundacji Edukacji Historycznej. Prezesem Fundacji, jak również twórcą i dowódcą Grupy Rekonstrukcji Historycznej Milicji Obywatelskiej i ZOMO jest Michał Kępiński.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Milicji Obywatelskiej i ZOMO powstała w roku 2005, a jej założycielami byli pasjonaci najnowszej historii Polski. Byli to rekonstruktorzy : Michał Kępiński i Ryszard Borzęcki z Warszawy oraz Bożydar Starosolski z Zabrza.
Odtwarzanie tak kontrowersyjnej formacji jak ZOMO, jednoznacznie negatywnie kojarzonej przez większość społeczeństwa, jest tematem delikatnym, dlatego bardzo starannie dobieramy ludzi, którzy mają grać role milicjantów. Większość z nas działa w innych grupach rekonstrukcji historycznej, dzięki czemu mamy szerokie kontakty w tym środowisku i możemy liczyć na osoby, które znamy i do których mamy zaufanie.Wystawienie pododdziałów zwartych wymaga większej liczby osób niż stanowi nasza grupa. Dlatego tez doraźnie „powołujemy do służby” kolegów z innych zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych. Dzięki temu mamy świetnie wyszkoloną kadrę, obytą z mundurem, znająca musztrę i koszarowe zwyczaje.
Na stałe stacjonujemy w Warszawie chociaż kilku członków grupy jest z innych miast.

Doświadczenie i bogata wiedza jaką dysponujemy w dziedzinie umundurowania i wyposażenia Milicji Obywatelskiej czyni z naszej grupy świetny materiał na statystów w filmach, spektaklach i inscenizacjach. Chętnie służymy również radą i pomocą jako konsultanci do spraw umundurowania.

Co roku, 13 grudnia można zobaczyć nas w mundurach milicyjnych na ulicach Warszawy. W ten sposób chcemy upamiętnić tę tragiczną datę, przez wielu ludzi niestety coraz częściej zapominaną.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl