Dodaj klub

Jednostka Strzelecka 1031 Piotrków Trybunalski

Jesteśmy piotrkowską jednostką strzelecką wchodzącą w skład Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Jest to organizacja paramilitarna, obywatelska i propaństwowa ze stuletnią tradycją. Naszym patronem są obrońcy Lwowa z oddziału dowodzonego przez porucznika Romana Abrahama. W oddziale tym walczyło wiele dzieci i młodzieży dając dowód, że za wolność płaci się krwią. W naszej JS od początku brakowało osób dorosłych, dlatego uznaliśmy poprzez analogię takiego patrona za najodpowiedniejszego.

W 2010 roku pierwszy raz od zakończenia drugiej wojny światowej do miasta znów zawitała młodzież w strzeleckich mundurach. Od tego czasu prężnie się rozwijamy, szkolimy, trenujemy, uczymy i miło spędzamy czas.

Nasze zajęcia obejmują trzy główne piony wyszkolenia i wychowania:

W ramach zajęć wojskowych uczymy rzemiosła wojskowego, obsługi broni, trenujemy kondycję, zdolności adaptacyjne, sztukę przetrwania w różnych warunkach oraz sprawdzamy swoją wiedzę w praktyce za pomocą różnych systemów symulacji pola walki.
Realizując plenerowe lekcje historii, zajmując się dawnymi mogiłami i organizując spotkania z weteranami walk o wolną Polskę, pielęgnujemy pamięć o naszych przodkach i tradycji oraz oddajemy cześć bohaterom, którzy nie zawahali się poświęcić swojego życia w obronie Ojczyzny.
Działając społecznie, reagując na łamanie prawa, sprzątając i pilnując porządku w naszych lasach, prezentując działalność strzelecką młodszym kolegom i koleżankom, pomagając różnym instytucjom oraz ludziom, którzy potrzebują pomocnej ręki działamy dla ogólnego dobra ojczyzny, czyli nas i naszych bliskich.

Szkolenie wojskowe jak i całą otoczkę związaną z noszeniem munduru i bronią traktujemy jako bazę, na której budujemy poczucie odpowiedzialności za siebie, swoją rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, swój rejon i miasto. Dbając o swoją „małą ojczyznę” i jej otoczenie, dbamy o dobro całej Rzeczypospolitej. W naszych szeregach znajdziesz także poczucie wspólnoty, wzajemną pomoc i przyjaciół na całe życie. Uważamy że każdy z naszych Strzelców wychowany w myśl zasady „każdy obywatel – żołnierzem, każdy żołnierz – obywatelem” będzie lepiej sobie radził w dorosłym życiu, podejmował słuszne decyzje i brał odpowiedzialność za swoje czyny.
Z zakresu szkoleń wojskowych prowadzimy obecnie wiele specjalistycznych kursów. Jako przykład możemy podać kurs zwiadowcy, walki w mieście, łowcy czołgów czy partyzancki. Prowadzimy także zajęcia z profesjonalnymi instruktorami z zakresu survivalu, samoobrony i działań wspierania zaplecza wojskowego.

Działając razem z nami dowiesz się także więcej o historii swojego miasta i rejonu, zapomnianych bohaterach i ludziach którzy dawno temu odeszli, zostawiając po sobie liczne zabytki i przedmioty godne uchowania przed zniszczeniem. Poznasz dawne uzbrojenie i sztukę wojenną, dowiesz się czegoś więcej o swoich przodkach, którzy także nosili mundur, oraz pomożesz ocalić od zapomnienia pamięć o ludziach, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju.

Wymagamy od każdego z nas odpowiedniej postawy moralnej, gotowości do niesienia pomocy każdemu kto jest w potrzebie, sumienności i uczciwości tak samo w szkole, jak i w pracy i szkoleniu militarnym. Wierzymy, że któregoś dnia, gdy staniecie się dorosłymi ludźmi i pójdziecie w świat, dalej będziecie pamiętać o naszych wspólnych ideałach, ojczyźnie i ludziach z którymi tak wiele razem przeszliście.

Twórca naszego Związku Strzeleckiego, Marszałek Józef Piłsudski, powiedział „Każdy może do nas wstąpić, lecz nie każdy może wśród nas pozostać”. Jeśli chcecie się sprawdzić, przeżyć przygodę i stać się lepszymi ludźmi, podejmijcie wyzwanie i wstąpcie w nasze szeregi.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl