Dodaj klub

58th New York State Volunteer Regiment

Jesteśmy grupą rekonstrukcyjną zajmującą się Amerykańską Wojną Secesyjną (American Civil War). Odtwarzamy 58 Regiment Ochotniczy z Nowego Jorku (58th New York Volunteer Regiment) znany także jako „Polish Legion”, który był dowodzony przez Polaka, pułkownika (później gen. bryg.Włodzimierza Krzyżanowskiego. Regiment ten był oddziałem wojny secesyjnej o największej liczebności naszych rodaków i walczył po stronie Unii (Północy) od pierwszego roku wojny, dając liczne przykłady męstwa. Na dzień dzisiejszy jesteśmy jedyną tak zorganizowaną i prężną grupą żołnierzy federalnych w naszym kraju. Posiadamy pełne wyposażenie (broń, umundurowanie, plecaki, namioty, itd. zgodne z epoką). Broń (repliki sprzed 1850) jest w pełni sprawna i umożliwia oddawanie strzałów, oczywiście w przypadku imprez rekonstrukcyjnych, „hukowych”. Bierzemy udział w imprezach strzeleckich i rekonstrukcyjnych (krajowych i zagranicznych). Współpracujemy stale z grupą będącą naszymi „przeciwnikami” (Konfederatami), 14 Pułkiem Piechoty z Louisiany (14th Louisiana Volunteers) oraz grupą Lafayete Rifle Cadets. Dzięki naszej działalności chcemy spopularyzować fragment historii związany z wojną secesyjną dotyczący udziału Polaków. Zapraszamy wszystkich chętnych do naszych szeregów.

Dzięki tej stronie chcemy spopularyzować fragment historii związany z wojną secesyjną i mało znany fakt, że w tej wojnie brali udział Polacy i to po obu stronach. Zapraszamy wszystkich chętnych do naszych szeregów i liczymy na dobrą zabawę.
Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl