Dodaj klub

GRH The Rock

Telefon: 605 512 813
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Początki Grupy Rekonstrukcji Historycznej „The Rock” sięgają 1998 roku, kiedy to dwóch zapaleńców ze Śląska postanowiło rozpocząć swoją przygodę z rekonstrukcją historyczną. Po raz pierwszy pojawili się na imprezie Mutt 98’.

W roku 1999 trzyosobowa delegacja pojawiła się na imprezie Off Road w Bielsku Białej.

Początkowo grupa nosiła nazwę „Vietnam War Living History Group” (VNLHG) i skupiała się wyłącznie na rekonstrukcji 173. Brygady Powietrznodesantowej w okresie konfliktu wietnamskiego.

Grupa cały czas się rozwijała, jedni odchodzili, na ich miejsce przychodzili nowi członkowie. W roku 2004 grupa w liczbie kilkunastu osób zmieniła nazwę na „Grupa Rekonstrukcji Historycznej 173 Brygada Powietrznodesantowa Wietnam 1965-1971”, a po pewnym czasie na „Grupa Rekonstrukcji Historycznej The Rock”.

Wszystko nabierało tempa, przybywało nowych członków, podnosiły się standardy sprzętu wewnątrz grupy.

Rok 2008 był przełomowy dla Grupy. To właśnie wtedy część osób zdecydowała się odejść i skupić na własnej działalności rekonstrukcyjnej. Kolejne przetasowania personalne nie oznaczały jednak ograniczenia działalności The Rock. Nowe pomysły na rekonstrukcję pojawiły się bardzo szybko i poza amerykańską 173rd Airborne Brigade dodatkowo rozpoczęliśmy rekonstrukcję jednostek australijskich i nowozelandzkich stacjonujących w Wietnamie – Special Air Service, Royal Australian Regiment oraz Royal New Zealand Infantry Regiment. Postanowiliśmy również, że w ramach Grupy będziemy realizowali swoje indywidualne zainteresowania, stąd na wielu imprezach odchodzimy o tematyki wojny w Wietnamie i prezentujemy zarówno wyposażenie jaki i umundurowanie pochodzące z innych konfliktów. Podstawą naszych działań są jednak amerykańskie wojska aeromobilne i specjalne okresu 1965 – 1989r.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl