Dodaj klub

Bielska Drużyna Najemna "Svantevit"

Telefon: 668 829 534
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Bielska Drużyna Najemna "Svantevit" to grupa zrzeszająca pasjonatów wczesnośredniowiecznej historii Europy. Początki naszej Drużyny sięgają roku 2002 kiedy to w głowach kilku osób powstała myśl o przekształceniu swoich zainteresowań historycznych w działalność rekonstrukcyjną.

Od tego czasu uczestniczymy w największych festiwalach historycznych oraz organizujemy liczne pokazy mające na celu zaprezentowanie ówczesnego życia oraz zwiększenie świadomości i wiedzy historycznej. Jesteśmy jedną z najliczniejszych grup rekonstrukcyjnych w Polsce. W naszych szeregach jest ponad 20 wojowników oraz rzemieślnicy, których wyroby są znane i cenione wśród innych Drużyn.

W 2011 roku drużyna postanowiła nieco zmienić swą nazwę. Wcześniej znani jako Bielska Drużyna Najemna teraz zwiemy się Bielska Drużyna Najemna SVANTEVIT.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl