Dodaj klub

Zrzeszenie Rekonstruktorów "Dog Company"

ZR "Dog Company" jest grupą ludzi chcących wspólnie odtwarzać historię na wysokim poziomie, w przyjacielskiej i swobodnej atmosferze.

"Dog Company" zrzesza rekonstruktorów działających zarówno indywidualnie, jak i będących członkami czołowych grup rekonstrukcyjnych w Polsce, by realizować wspólne pomysły i cele. W przyjaznej i wesołej atmosferze chcemy rekonstruować oddziały których wcześniej nikt nie odważył się przedstawić w Polskiej rekonstrukcji, oraz realizować szkolenia o jakie niewiele grup, a w niektórych przypadkach żadna inna grupa się nie pokusiła.

Sekcja męska - skupia się na odtwarzaniu 82 Dywizji Powietrzno-Desantowej USA, ze szczególnym nastawieniem na szkolenie spadochronowe. Poza tym, dodatkowo posiadamy umundurowanie formacji zwykłej piechoty, tak by w miarę potrzeby móc wesprzeć inscenizacje w których nie występują spadochroniarze.

Sekcja kobieca - odtwarza wiele różnych formacji kobiecych, które łączy jedno - powiązanie z 82 Dywizją oraz tematem lotniczym i spadochronowym. Należą do nich przydzielone do sztabu 82giej kobiety z Army Nurse Corps; oddziały Women Army Corps obsługujące lotniska na których stacjonowała 82gą - składające spadochrony, prowadzące i naprawiające pojazdy; kobiety z Army Red Cross które wspomagały spadochroniarzy z 82giej serwując im kawę i pączki; w planach zaś mamy odtwarzanie kobiet pilotujących samoloty z Women Airforce Service Pilots, oraz kobiet biorących udział w rekrutacji żołnierzy w Stanach Zjednoczonych.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl