Dodaj klub

Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych

Telefon: 501 292 521
Kategorie: Pojazdy

Jesteśmy grupą kilkunastu entuzjastów, którzy chcą ocalić przed zapomnieniem stare pojazdy używane w Europie w latach 30-tych i 40-tych XX wieku a także jako pasjonaci historii wojskowości, podejmujemy się tematu rzeczowego zgłębiania wiedzy w tematyce niemieckich oddziałów transportowych w okresie całej II wojny światowej. W listopadzie 2009 roku      z inicjatywy osób już od kilku lat mocno zaangażowanych w rekonstrukcję historyczną, założyliśmy grupę, aby wspólnymi siłami przywracać do życia stare pojazdy. Członkowie naszego Stowarzyszenia odtwarzają generalnie żołnierzy kolumny transportowej Wehrmachtu z lat 1939-1945.


Grupa stale się rozwija, uczestnicząc w szeregu inscenizacjach i wystaw na terenie całego kraju. W miarę możliwości staramy się bywać wszędzie tam, gdzie jesteśmy zapraszani. Nasza działalność ma charakter ściśle historyczny, a   celem, który realizujemy poprzez branie udziału w inscenizacjach, jest popularyzowanie wiedzy  historycznej w społeczeństwie i  zachowanie w pamięci wydarzeń, miejsc  i ludzi tamtych czasów. Na potrzeby poszczególnych   widowisk/rekonstrukcji   wcielamy   się   w   tych  złych,  ale  w  dobrej  wierze.  O naszych szczerych intencjach świadczy współpraca z różnymi fundacjami, muzeami i samorządami terytorialnymi. W centrum naszego zainteresowania znajduje się okres kampanii wrześniowej. Dlatego też, kompletując podstawowy ekwipunek i umundurowanie, dbamy o to, by był zgodny z realiami i regulaminami z tego właśnie okresu. Oczywiście posiadamy także wyposażenie i umundurowanie niezbędne do rekonstrukcji późniejszych okresów wojny niezależnie od pory roku.


Organizujemy  także  widowiska  historyczne  z tematyki  II wojny światowej   a dzięki uprzejmości kolekcjonerów i stałej z nimi współpracy mamy dostęp do moździerzy,  dział polowych, działka przeciw lotniczego,  motocykli,  samochodów osobowych,  ciężarówek, samochodów pancernych,  transporterów,  czołgów    a nawet samolotu.


Współpraca z innymi grupami rekonstrukcji historycznej, ma na celu wszelką działalność historyczną. Grupy te zajmują się odtwarzaniem oddziałów Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie, jednostek Wojska Polskiego z okresu Kampanii Wrześniowej, kawalerii, Wojska Polskiego na wschodzie, Armii Czerwonej jak   i   alianckich jednostek z USA i Wielkiej Brytanii oraz Wehrmachtu 1939-1945.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością a wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w nasze szeregi do działu kontakt. Rekruci są szczególnie wnikliwie obserwowani, a o przyjęciu do grupy decyduje nie tylko znajomość realiów epoki, historii, ale również i przede wszystkim odpowiednia dojrzałość emocjonalna kandydata do udziału w rekonstrukcji. Zapewniam, iż każda osoba która zechce do nas wstąpić, zostanie gruntownie przygotowana do sprostania wymaganiom "rekonstruowanego pola bitwy". Rekrut może liczyć na pomoc i wsparcie ze strony grupy.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl