Dodaj klub

GRH 58 pułku piechoty

Telefon: 607 887 069
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Pochodzimy z Dzierżoniowa i okolic. Zebranie organizacyjne naszej Grupy odbyło się 25 września 2009 roku. Naszą ambicją jest przypomnienie historii, tradycji i szlaku bojowego wielkopolskiego 58 Pułku Piechoty Bolesława Chrobrego oraz postaci z pułkiem tym związanych.
Chcemy, żeby również na Dolnym Śląsku, pozbawionym przez stulecia polskich tradycji, rekonstrukcja oddziałów Wojska Polskiego II RP nie była niczym dziwnym.
Dlaczego Wielkopolanie i dlaczego akurat 58 pułk? Naturalnie bardzo ważne są tu nasze powiązania rodzinne, a także podziw dla jednostki, której historia to zarówno walki powstańcze w Wielkopolsce, wojna polsko-bolszewicka oraz dramatyczna obrona Ojczyzny we wrześniu 1939 roku. Nasze największe zainteresowanie dotyczy tego ostatniego okresu historii pułku, ale w przyszłości będziemy się starali przybliżyć także początki pułkowiej historii.
Naturalnie jesteśmy otwarci na współpracę, życzliwe podpowiedzi i wszelką pomoc. Zapraszamy!

http://www.facebook.com/GRH-58-pu%C5%82ku-piechoty-156972767727169/timeline/

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl