Dodaj klub

GRH Powstaniec Śląski

Telefon: 601 545 057
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

GRH "Powstaniec Śląski" jest grupą otwartą. Bierzemy udział w różnorodnych imprezach historycznych, chętnie podejmujemy nowe działania. Jednocześnie dbamy o ciągłe doskonalenie naszych sekcji oraz zdrową i przyjemną atmosferę w naszym stowarzyszeniu. Zrzeszamy sympatyków historii, nierzadko z całymi rodzinami, z województwa śląskiego i nie tylko.

Głównym celem naszego stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy o historii powstań śląskich, oraz odtwarzanie epizodów i postaci związanych z tymi wydarzeniami.

Nasza grupa dzieli się na trzy sekcje:
Sekcja powstańców śląskich
Sekcja szpitala polowego
Sekcja Wehrmachtu

Szczelina przeciwlotnicza w wodzisławskim parku została wybudowana w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Schron wybudowany jest w kształcie zygzaka co miało na celu bezpieczeństwo przebywających tam osób podczas bombardowania. Oprócz korytarza w którym mieściły się ławki dla ok. 300-350 osób są trzy pomieszczenia na ubikacje. Od końca wojny jedynie przez kilka lat pomieszczenie to wykorzystywane było jako skład ziemiopłodów W.S.O. W roku 2011 stowarzyszenie nasze pozyskało ten schron i po osuszeniu rozpoczęliśmy wystawę pamiątek z okresu I, II wojny światowej, okresu powstań śląskich, okresu międzywojennego oraz z czasów PRL-u. Organizujemy również żywe lekcje historii dla szkół i przedszkoli. Wystawy dla mieszkańców udostępniane są jedynie podczas świąt i imprez miejskich takich jak Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Styczniowa rocznica "Marszu śmierci", 26 marca, 3 maja, Dni Wodzisławia Śląskiego, 1sierpnia w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, 11 listopada, Noc Muzeów oraz w inne dni gdy w mieście są uroczystości.

http://www.facebook.com/GRH-Powstaniec-%C5%9Al%C4%85ski-193259317486990/timeline/

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl