Dodaj klub

GRH 9PSK - Grupa Rekonstrukcji Historycznej 9 Pułku Strzelców Konnych

Telefon: 608 056 808
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Powstała na bazie Sekcji Eksploracyjnej Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK. Celem Grupy Rekonstrukcji Historycznej 9 Pułku Strzelców Konnych jest jak najwierniejsze odtwarzanie wyglądu i zachowania żołnierzy przedwojennego Wojska Polskiego, a zwłaszcza kultywowanie chlubnej tradycji żołnierzy 9 Pułku Strzelców Konnych. Ponadto Grupa poprzez swoją działalność pragnie propagować idee i wartości patriotyczne, popularyzować wiedzę o dziejach żołnierza polskiego II RP oraz dbać, aby pamięć o jego dokonaniach nie zginęła.
Działalność członków Grupy polega przede wszystkim na uczestnictwie w rekonstrukcjach historycznych i uroczystościach patriotycznych, ćwiczeniu i doskonaleniu umiejętności rekonstruktorskich, zbieraniu wszelkich informacji i pamiątek związanych z historią 9 psk i Wojska Polskiego.
Grupa nie ma charakteru militarnego ani paramilitarnego, odcina się od wszelkiej polityki i ideologii, zwłaszcza ideologii totalitarnych.W naszych strukturach funkcjonują:
– sekcja spieszona strzelców konnych
– sekcja spieszona strzelców konnych Armii Krajowej
– sekcja Przysposobienia Wojskowego Kobiet
– sekcja zmotoryzowana WehrmachtuDysponujemy:
– repliką niemieckiego samochodu pancernego Kfz.13
– replikami niemieckich motorów z koszem
– wozem taborowym wz.19
– repliką polskiego moździerza wz.31
– replikami ugazowionymi broni maszynowej MG34 2szt.
– repliką ugazowioną  polskiego ciężkiego karabinu maszynowego Browning wz.30
– repliką ugazowioną polskiego ręcznego karabinu maszynowego Browning wz.28
– repliką ugazowioną karabinu maszynowego PPSz. wz41 ” Pepesza „
– repliką ugazowioną karabinu maszynowego MP40 ” Szmajser / Schmeisser „
– oraz inne liczne wyposażenieJeżeli czujesz, że cele naszej działalności są tobie bliskie, zapraszamy w nasze szeregi. Pamiętaj, że naczelnymi zasadami, wedle których działa Grupa są koleżeństwo, współpraca, wzajemna życzliwość i wsparcie, zaś działalność każdego z członków na rzecz Grupy jest dobrowolna, bezinteresowna i nieodpłatna.
W razie potrzeby skontaktuj się z nami!!!!!!!!

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl