Dodaj klub

Grh Frontowiec

Głównym celem działalności naszej grupy jest rekonstrukcja historyczna okresu I i II Wojny Światowej oraz pierwszych lat powojennych a także popularyzowanie wiedzy o wojennych dziejach poprzez tzw. „historię żywą”, pokazaną w oparciu o zgromadzone przez nas umundurowanie, wyposażenie i pamiątki pochodzące z interesujących nas okresów czasu.
Historia powstania Grupy Rekonstrukcji Historycznej Frontowiec jest właściwie sumą wydarzeń, losów jego poszczególnych członków. Pod obecną nazwą działamy od 1 lipca 2012 r. choć rekonstrukcją zajmujemy się już od lat. Naszą grupę tworzą ludzie najróżniejszych zawodów i środowisk, ale łączy nas jedno - wspólna pasja.
Staramy się możliwie najwierniej i najrzetelniej oddać wygląd żołnierzy oraz atmosferę tamtych dni. To również hołd złożony uczestnikom i ofiarom minionych wydarzeń – właśnie poprzez zachowanie ich w naszej pamięci…
W ramach naszej działalności bierzemy czynny udział w licznych inscenizacjach historycznych, uroczystościach rocznicowych i zlotach militarnych na terenie całego kraju. Nawiązujemy również współpracę z innymi grupami, instytucjami naukowymi oraz stowarzyszeniami.
Osoby zainteresowane zapraszamy do współpracy!

http://www.facebook.com/Grh-Frontowiec-Grh-Frontowiec-1561161044169221/timeline/

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl