Dodaj klub

Klub Strzelecki AGAT

Telefon: 768 787 440
Email: ksagat@wp.pl
Strona www: http://ksagat@wp.pl

Rozpoczynaliśmy jako sekcja strzelecka na początku lat siedemdziesiątych przy Lidze Obrony Kraju. Wówczas sekcja nie posiadała broni wyczynowej ani obiektów strzeleckich. Dzięki własnemu zaangażowaniu oraz wsparciu ówczesnych władz samorządowych w 1974 roku adaptowano tzw. „Kukułkę” na strzelnicę do strzelań kulowych przy ulicy Legnickiej. W latach 1980 – 1983 przy wsparciu Totalizatora Sportowego, pracy zawodników, sympatyków oraz złotoryjskich zakładów pracy obiekt rozbudowano tworząc kompleksowy zespół strzelnic na którym można trenować i organizować zawody z karabinku i pistoletu sportowego. Od początku nasza działalność oparta była na zasadzie wolontariatu.
O wiele dłuższa i bardziej skomplikowana była historia strzelnicy do strzelań z broni pneumatycznej. Treningi odbywały się w różnych miejscach między innymi w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych, na strychu Komendy Policji oraz na strychu w budynku LOK. Nieustanne kłopoty lokalowe oraz brak wsparcia władz LOK zmobilizowały nas do podjęcia działań w kierunku usamodzielnienia się i założenia profesjonalnego Klubu Strzeleckiego. Inicjatorem pomysłu był wieloletni działacz i trener Klubu Józef Zatwardnicki.
W 1998 roku przy wsparciu Prezesa Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego Krzysztofa Jamroza nasza inicjatywa została sfinalizowana. Klub został zarejestrowany w sądzie pod nazwa „AGAT” i otrzymał osobowość prawną. Dzięki życzliwości władz samorządowych otrzymaliśmy przy pl. Lotników Polskich 3 pomieszczenia, po hurtowni i magazynach które adaptowaliśmy na potrzeby klubu. Tak powstała strzelnica wraz z zapleczem oraz siedziba AGAT-u. W Roku 2000 nastąpiło uroczyste otwarcie tego obiektu z udziałem V-ce Prezesa PZSS Leopolda Kałuży oraz władz samorządowych. Od 1999 roku „AGAT” uzyskał licencję uprawniającą do współzawodnictwa w strzelaniach kulowych i pneumatycznych na terenie całego kraju.


PREZES: Edward Rygielski
WICEPREZES/TRENER: Józef Zatwardnicki

STRZELNICE:
1. Strzelnica pneumatyczna 10 m - Pl. Lotników Polskich 3
2. Strzelnica kulowa 2x50 i 2x25 - Ul. Legnicka

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl