Dodaj klub

Klub Miłośników Historii "Warszawa"

Telefon: 608 372 513
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Klub Miłośników Historii "Warszawa" zrzesza miłośników militariów i historii Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej. Naszym celem jest przybliżanie i zaprezentowanie nieco już zapomnianych ludzi i wydarzeń z tamtych lat. Staramy się to osiągnąć poprzez uczestnictwo w rekonstrukcjach historycznych gdzie odtwarzamy bitewne epizody wojenne, tworząc dioramy przybliżające życie na froncie, kolekcjonując wyposażenie i umundurowanie, a także gromadząc wiedzę na temat przeszłości, tradycji oraz zwyczajów.
Posiadamy umundurowanie i wyposażenie pozwalające na odtwarzanie wielu sylwetek żołnierzy w tym: Armii Carskiej z Pierwszej Wojny Światowej, Wehrmachtu, Fallschirmjäger, Armii Polskiej na Wschodzie oraz Armii Czerwonej.
Ściśle współpracujemy z projektem Banzai Marines
oraz GRH Gremania 44.

Należy nadmienić, że celem działalności naszego klubu jest tylko i wyłącznie przed-stawianie postaci żołnierzy oraz rekonstrukcja epizodów bitewnych, a nie propagowanie jakichkolwiek ideologii totalitarnych, faszystowskich czy komunistycznych. Symbolika totalitarna widoczna na zdjęciach zamieszczonych na stronie, nie ma zadań propagandowych, a służy tylko i wyłącznie celom edukacyjnym i poznawczym.

http://www.facebook.com/KlubMilosnikowHistoriiWarszawa

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl