Dodaj klub

SRH 44 Pułku Strzelców Legii Amerykańskiej

SRH 44 Pułku Strzelców Legii Amerykańskiej powstało w czerwcu 2013 roku w Warszawie. Jesteśmy grupą pasjonatów historii i polskich tradycji wojskowych którym wiedza nabyta z książek nie wystarcza do zaspokojenia ambicji, stąd pomysł zajęcia się 'żywą' historią. Większość z nas ma kilkuletnie doświadczenie w rekonstrukcji. Wspólnymi siłami realizujemy założone projekty i kultywujemy chwałę oręża polskiego.

44 Pułk Strzelców Legii Amerykańskiej który rekonstruujemy sformowany został w 1918 roku. Podlegał pod 13 Kresową Dywizję Piechoty i stacjonował w Równem (obecnie Ukraina). Swój szlak bojowy rozpoczął we Francji, brał udział w wojnie 1920 roku, a zakończył go w wojnie obronnej 1939 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z historią odtwarzanej przez nas jednostki,uczestnictwa w dyskusjach i wydarzeniach w których bierzemy udział jako Stowarzyszenie oraz zapraszaniu swoich znajomych do poszerzenia swojej wiedzy na temat Wojska Polskiego w okresie międzywojennym, wojny obronnej 1939 roku i późniejszym.

Prowadzimy rekrutację do naszej grupy. Ma ona charakter długotrwały a przed kandydatem stawiane są określone wymagania - tak wiedzy jak i kondycyjne. Szczegóły na forum.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl