Dodaj klub

Poczet Wierzbięty z Krotoszyna

Telefon: 602 611 836
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH
Email: konary@vp.pl

Poczet Wierzbięty herbu Łodzia jest jedną z drużyn Stowarzyszenia Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej. W swojej działalności rekonstrukcyjnej nawiązujemy do okresu lokacji miejskiej Krotoszyna w 1415 r.

Początki drużyny sięgają 2002 roku, gdy grupa krotoszyńskich pasjonatów średniowiecza związała się z kaliskim Bractwem Rycerskim. W 2003 roku utworzono przy Młodzieżowym Klubie Środowiskowym "Rivendell" w Krotoszynie Chorągiew Świętego Jerzego - oddział zamiejscowy kaliskiego stowarzyszenia.

Między innymi dzięki Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie drużyna po dwóch latach przekształciła się w Poczet Wierzbięty z Krotoszyna. W ramach otwartych konkursów ofert miejscowy samorząd sfinansował i do dziś wspiera projekt rekonstrukcji pocztu krotoszyńskiego rycerza oraz średniowiecznej straży miejskiej.

W ostatnim czasie, jednym z priorytetów Pocztu jest budowa rekonstrukcji średniowiecznych zabudowań wiejskich z przełomu XIV i XV stulecia. Władze Miasta oddały już drużynie w użyczenie stosowny dla takiej inwestycji teren. Poczet będzie się starał w miarę możliwości, wykonać jak największą część prac samodzielnie, kładąc jednocześnie nacisk na stosowanie rozwiązań średniowiecznych.

Oddział zrzesza osoby w różnym wieku, zamieszkujące teren południowej Wielkopolski, głównie okolice Krotoszyna i Kalisza.

Naszym głównym celem jest jak najwierniejsza rekonstrukcja kultury materialnej, obyczajowości oraz składu osobowego pocztu rycerskiego, oddziału straży miejskiej, a także zwykłych mieszkańców wielkopolskiego miasteczka z przełomu XIV i XV stulecia.

Poczet Wierzbięty z Krotoszyna dysponuje ofertą profesjonalnych pokazów rycerskich, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Wszelkie osoby i instytucje zainteresowane tego rodzaju usługami z strony naszej drużyny proszone są o kontakt mailowy.

http://www.facebook.com/wierzbieta

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl