Dodaj klub

GRH Desantura

Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Desantura powstała 2 sierpnia 2013 roku.  Zajmujemy się rekonstrukcją rosyjskich Sił Pokojowych 76-ej Dywizji Szturmowo- Desantowej podczas konfliktu w Osetii Południowej w 2008 roku.  Nasza grupa składa się z pasjonatów rosyjskich militariów z Województwa Kujawsko- Pomorskiego, głównie z Bydgoszczy i Torunia.  Desantura powstała na bazie luźnej rosyjskiej stylizacji i zainteresowania militariami i  historią najnowszą, tak Federacji Rosyjskiej jak i całego okręgu Kaukazu.
Przyjmujemy za jedno z naszych nadrzędnych zadań prezentację i pogłębianie złożonej problematyki Wojny Pięciodniowej z uwzględnieniem stanowisk wszystkich stron zaangażowanych w wojnę. Jest to epizod historii najnowszej, który wciąż budzi ogromne kontrowersje i emocje zarówno w Polsce, Europie jak i Rosji i Gruzji.  Mamy nadzieję, że nasza Grupa i ta strona internetowa pozwolą w sposób możliwie obiektywny budować dyskusję o jednym z najważniejszych konfliktów zbrojnych pierwszej dekady XXI wieku.

Oprócz typowych działań rekonstrukcyjnych chętnie uczestniczymy we wszelkich akcjach charytatywnych i dobroczynnych.

http://www.facebook.com/GRHdesantura/

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl