Dodaj klub

Klub Sportowy Granica

Klub Sportowy Granica założony przez pasjonatów sportu strzeleckiego, sportów walki i militariów działa oficjalnie od kilku miesięcy w Bolesławcu. Szkolenie wszelkich grup wiekowych jest dla Klubu priorytetem, bo dzięki temu może rozpowszechniać i popularyzować dość oryginalne dziedziny sportu i zainteresowań, których dotąd w mieście nie było. Dzięki wysiłkowi członków-założycieli i sympatyków, od wakacji działa strzelnica, która znajduje się w miejscowości Proboszczów, gmina Pielgrzymka, skąd blisko do Złotoryi, Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Legnicy oraz Bolesławca. Była ona już świadkiem pierwszych prób umiejętności strzeleckich wielu chętnych, nie tylko z najbliższej okolicy, czy samego Bolesławca ale z całego Dolnego Śląska, a nawet z województwa lubuskiego. Warto dodać, że Klub zdobywa szybko na popularności, bo członkowie pochodzą nie tylko z samego Bolesławca, czy bliskich okolic, a nawet z Legnicy, Nowej Soli i innych odległych miejscowości. Jak pokazują pierwsze doświadczenia, na strzelnicy każdy może znaleźć broń odpowiednią dla siebie, a jest w czym wybierać:
* karabinek AKMS (Kałasznikow) kal. 7,62x39,
* karabinek M4 (nowoczesna odmiana M16) kal. 5,56x45 NATO,
* pistolet GLOCK 17 4 gen. kal. 9 mm,
* pistolet Beretta 92 S kal. 9 mm,
* pistolet CZ P-09 kal. 9 mm,
* pistolet Walther P99 kal. 9 mm,
* dwu funkcyjna strzelba gładkolufowa kal. 12/76 (shotgun i półautomat),
* "snajperka" - sztucer z lunetą, bardzo celny Norinco JW-105 kal 5,56x45 NATO lub 223 rem.,
* pistolet maszynowy "RAK" (ręczny automat komandosów) PM wz. 63 kal. 9x18 Makarov,
* inne.
Dużym atutem jest to, że broń jest nowa, a nie wysłużona, a członkowie, czy indywidualni uczestnicy treningów płacą jedynie za wystrzelaną amunicję, a nie dodatkowo za najem broni, opiekę instruktora i stanowisko strzeleckie.
Wszyscy chętni, którzy chcieliby zostać członkiem Klubu, czy po prostu spróbować swoich sił podczas treningu otwartego, zapraszam do kontaktu z prezesem Klubu, śledzenia strony internetowej www.ksgranica.pl lub fanpage na Facebooku, gdzie aktywnie zamieszczane są wszelkie informacje na temat działalności, a kolejni bywalcy wrzucają filmiki i zdjęcia dokumentujące swoje dokonania.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl