Dodaj klub

Braterstwo Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko Kolekcjonerskie

Braterstwo” to ogólnopolski ruch społeczny mający na celu ułatwienie uzyskania i utrzymania pozwolenia na broń oraz wymianę wiedzy i pomocy między pasjonatami broni palnej. Braterstwo opiera się na Stowarzyszeniu KS Amator.
Przyjmujemy do siebie ludzi dzielących nasze zainteresowania, niezależnie od odległości od naszej fizycznej siedziby, wieku, płci, czy zapatrywań politycznych. Szukamy tego co łączy, a nie dzieli środowisko strzeleckie. Mamy już kilka tysięcy członków w swoich szeregach i chętnie widzimy każdą dodatkową osobę!
Naszym celem jest popularyzacja broni palnej, sportu strzeleckiego, strzelania, posiadania, kolekcjonowania. Chcemy żeby każdy dorosły, zdrowy psychicznie i praworządny obywatel miał prawo posiadać i strzelać z broni palnej (już dzisiaj tak jest) oraz żeby duża ilość osób spełniających wymogi rzeczywiście korzystała z tych możliwości.

Nasze działania
Zbieramy, weryfikujemy i publikujemy wiedzę na temat posiadania broni palnej w Polsce.
Przyspieszamy i ułatwiamy spełnienie formalności związane z ubieganiem się o pozwolenie na broń.
Popularyzujemy legalne posiadanie broni.
Obniżamy koszty i likwidujemy niepotrzebne wymogi na drodze do własnego pozwolenia.
Utrzymujemy błyskawiczną ścieżkę do prywatnej broni dla mundurowych: zarejestruj się, zapłać, poczekaj na polecony, złóż wniosek. Całość trwa parę dni.

Organizujemy regularne strzelania, treningi i instruktaże.
Tworzymy pozytywną konkurencję dla organizacji strzeleckich w Polsce. Inne stowarzyszenia i kluby mają impuls do rozwoju na korzyść swoich członków!

Uzyskanie pozwolenia
Braterstwo pomaga na wszystkich etapach uzyskania pozwolenia w najlepszy obecnie sposób: pozwolenie na broń do celów sportowych oraz pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Zmieniamy się, rozwijamy i dopasowujemy do potrzeb naszych członków, żeby uzyskanie pozwolenia było jeszcze łatwiejsze i tańsze. Dla wszystkich!

Sekcja sportowa PZSS
Braterstwo powstało jako stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej. Polecana przez nas droga uzyskania pozwolenia wymaga jednak także członkostwa w klubie sportowym. Dlatego od lutego 2017 posiadamy także sekcję sportową (licencja klubowa PZSS nr LK-1195/2017), co pozwala nam pomagać zainteresowanym w przejściu całej drogi, bez odsyłania ich do innych organizacji.

Zapis do sekcji sportowej pozwala na uzyskanie licencji PZSS i wnioskowanie o pozwolenie na broń do celów sportowych.

Zapis do stowarzyszenia
Informacje dotyczące dołączenia do stowarzyszenia są dostępne na stronie „Jak się zapisać?”
Dokumenty KS Amator
Statut KS Amator

Źródło: https://braterstwo.eu

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl