Dodaj klub

Związek Strzelecki OSW JS 1007 Ełk im. Płk. Mariana Sołtysiaka ps. "Barabasz"

Jesteśmy jednostką terenową Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno - Wychowawczej która to jest kontynuatorem ideowym przedwojennego Związku Strzeleckiego (patrz historia strzelca). Nasza Jednostka istnieje od 30 grudnia 1995 roku.

Przez kolejne lata staliśmy się znani w regionie i w kraju. Strzelców z Ełku można było zobaczyć w wielu programach telewizyjnych. Naszą Jednostkę Strzelecką wielokrotnie opisywano na łamach różnych czasopism regionalnych i ogólnopolskich. "Strzelec" brał udział, organizował lub współorganizował wiele różnego rodzaju imprez o charakterze patriotycznoobronnym, oraz uczestniczył w wielu uroczystościach zarówno szczebla lokalnego jak i ogólnopolskiego, z czego jesteśmy dumni. Tradycyjnie, co roku organizujemy obozy wakacyjne, marsze oraz różnego rodzaju szkolenia. Okresowo organizowane są dwu-trzy dniowe "wymarsze" szkoleniowe w ciekawe miejsca naszego regionu, i nie tylko. Raz lub dwa razy w tygodniu odbywają się zbiórki. Na nich to, nasi strzelcy, zdobywają umiejętności, a także uczą się współpracy wewnątrz drużyny, koleżeństwa.

Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1007 zajmują się szkołą przetrwania, działaniami nieregularnymi, topografią, pomocą przedmedyczną itd. (patrz szkolenie). Wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa, przy użyciu atestowanego sprzętu, pod okiem doświadczonych instruktorów, posiadających przeszkolenie medyczne i przygotowanych do pracy z młodzieżą. Bycie w Strzelcu zobowiązuje do dyscypliny, punktualności i odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Naszą działalność: kształtowanie świadomości młodego obywatela oraz zapewnienie mu wartościowych form spędzenia wolnego czasu traktujemy jako wkład w szkolenie proobronne młodzieży.

Kadra "Strzelca" ukończyła wiele kursów prowadzonych przez pracowników oświaty, przygotowujących do pracy z młodzieżą. Oprócz tego przez kilka lat istnienia Strzelca zyskaliśmy to, co najcenniejsze - doświadczenie. Dowodem na to, są nasze wyniki:

1. Osiągnięcia – kilkunastu strzelców z Ełku zasiliło szeregi Wojska Polskiego, straży pożarnej i policji. Poza tym JS Ełk została wyróżniona pucharem Dowódcy JW. 2456 Ełk za współprace i działalność proobronną.

2. Baza szkoleniowa - strzelcy mają do dyspozycji siłownie, basem sale do walki wręcz. Bardzo dobra lokalizacja bliskość terenów leśnych oraz niewielka odległość od centrum miasta. Posiadamy dużo rozmaitego sprzętu przydatnego do szkolenia podstawowego i zaawansowanego strzelców.

3. I przede wszystkim to, czego nie da się przeliczyć na pieniądze, czyli zaufanie, sympatię i poparcie społeczności lokalnej oraz różnych instytucji co daje waszemu dziecku przynależność rodziny strzeleckiej: uczy się samodzielności, działania w grupie, zdobywa nowe doświadczenia i wyrabia tężyznę fizyczną. Po pewnym czasie poprawnie udzieli pierwszej pomocy, bezbłędnie określi swoje położenie nawet po wyczerpującym marszu, dowie się ciekawych rzeczy o historii Polski, Strzelca. Poza tym zyska wielu kolegów, co w późniejszym życiu ma duże znaczenie.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl