Dodaj klub

Panser Galter Drott - Wrocławska Drużyna Rekonstrukcji Historycznej

Panser Galter Drott - Wrocławska Drużyna Rekonstrukcji Historycznej jest organizacją zrzeszającą pasjonatów kultury skandynawskiej epoki ekspansji wikingów. Nasza działalność polega na wykorzystywaniu dostępnych źródeł archeologicznych i historycznych (sagi, kroniki, kamienie runiczne, publikacje) dotyczących uzbrojenia, ubioru etc.

Naszym celem jest jak najwierniejsze odtworzenie tamtej epoki. To nasz sposób na ciekawe spędzanie wolnego czasu i zabawę, w towarzystwie ciekawych ludzi, a także przekazywanie wiedzy o tamtych czasach innym.
Odtwarzamy wikingów, czyli wojowników, rzemieślników i kupców z okresu od 700 do 1100 roku naszej ery. Nasze ubrania, miecze, włócznie, topory, rzemiosło, biżuteria są replikami wyrobów wykonywanych w tym okresie.
Robimy wszystko, aby poziom autentyczności naszego działania był jak najwyższy, w tym celu współpracujemy z drużynami z całej Polski.

W naszej organizacji zgodnie współdziałają ludzie o różnym wykształceniu, wieku i pozycji społecznej. Wspólnie bawimy się na festiwalach i zlotach wszędzie tam, gdzie można spotkac wikingów, czyli na terenie całej Polski i Europy.

Bardziej szczegółowe informacje o naszej działalności (also in English), znajdziecie na naszej stronie, zapraszamy!

http://www.facebook.com/Panser-Galter-Drott-Wroc%C5%82awska-Dru%C5%BCyna-Rekonstrukcji-Historycznej-156469841118803/timeline/

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl