Dodaj klub

Drużyna Wataha

Bractwo nasze powstało na przełomie 1991/92r. jako bardzo mała grupa zajmująca się odtwarzaniem walki na ostre miecze. Z czasem grupa zmieniała swój charakter odchodząc od wyobrażeń związanych z literaturą fantasy a zbliżając się coraz bardziej do wierności historycznej okresu X - XI w. czyli czasów tworzenia się Polskiej państwowości. Obecnie w oparciu o wiedzę etnologiczną, historyczną i archeologiczną (staramy się być na bieżąco z odkryciami archeologicznymi) nawiązujemy do kultury, zwyczajów walki oraz organizacji tamtych czasów. 

Jednak jednym z najważniejszych elementów uczestnictwa a naszej grupie pozostają umiejętności władania wczesnośredniowieczną bronią. Nie tylko mieczem, ale również włócznią, toporem, czekanem, łukiem czy oszczepami. Realne odtworzenie walki i bitew wymagają od nas dużej sprawności fizycznej. Dlatego przez cały rok uczestniczymy w treningach ciągle doskonaląc swoje umiejętności walki. 

Organizowaliśmy już wiele imprez o charakterze inscenizacji bitew, przedstawień, jarmarków i festynów. Jest to najważniejszy element propagowania przez nas historii i kultury. Uczestniczymy w wielu imprezach historycznych w kraju i za granicą, dzięki czemu w środowisku ludzi związanych z bractwami jesteśmy dobrze znani. 

Choć uważamy się za bractwo słowiańskie nie brak w naszych szeregach osób reprezentujących kulturę innych nacji (np.: Wikingów, Waregów, Sasów), oczywiście z okresu X-XI w. 

Z założenia jesteśmy grupą hobbystów, jednak nie boimy się wyzwań komercyjnych i z dużym powodzeniem bierzemy udział w realizacji filmów historycznych (np. "Stara Baśń") oraz współpracujemy z wieloma firmami organizując dla nich prezentacje walk, kultury, rzemiosła, itp. 

Naszą ofertę kierujemy do instytucji, rożnych ośrodków kulturalnych i firm. Gwarantujemy niezapomniane pokazy walk urozmaicone wykładami na tematy związane z wczesnym średniowieczem. Istnieje możliwość wystawienia rachunku VAT. Ze względu na bardzo aktywną działalność (sporą ilość wyjazdów) zainteresowanych prosimy o jak najwcześniejszy kontakt.
Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl