Dodaj klub

Drużyna Wczesnośredniowieczna Wytędze

Jesteśmy drużyną odtwarzającą życie we wczesnym średniowieczu, pochodzimy z Krakowa. Naszym godłem jest widniejący na naszej stanicy Głóg. W boju rozpoznacie nas po białych Jodełkach wymalowanych na zielonych tarczach. 
Nasza drużyna zrzesza przedstawicieli różnych ludów: Wiślan, Wikingów oraz Rusinów. Dzięki dużej różnorodności pokazujemy zarówno cechy wspólne jak i różnice pomiędzy poszczególnymi grupami kulturowymi zamieszkującymi Europę w wiekach VIII - XI. Interesuje nas zarówno ówczesny sposób walki i prowadzenia wojny, życie codzienne jak i rzemiosło oraz wierzenia. Mamy nadzieję, że dzięki naszej działalności damy innym możliwość zapoznania się z dorobkiem naszych przodków, który – co uświadamia sobie obecnie niewielu – jest wciąż obecny i przejawia się w kulturze materialnej oraz obyczajowości współczesnego świata.

Wszystkich chętnych, którzy interesują się tematyką średniowiecza i chcieliby przyłączyć się do naszej grupy serdecznie zapraszamy na spotkania.
Kontakt mailowy, przez komunikator gg lub przez stronę.

http://www.facebook.com/Wytedze

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl