Dodaj klub

Stowarzyszenie Historyczne "Strzelcy Kaniowscy"

Telefon: 602 662 179
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Stowarzyszenie Historyczne “Strzelcy Kaniowscy” skupia miłośników Wojska Polskiego z okresu II Rzeczpospolitej, którzy poprzez realizację własnej pasji, pragną zarazem w szczególny sposób utrwalać pamięć o dokonaniach naszych przodków.

Głównym celem działania jest kultywowanie pamięci oraz krzewienie wiedzy o 28, 29, 30 i 31 pułku Strzelców Kaniowskich i ich spuściźnie, tradycji oraz historii.

Stowarzyszenie ma siedzibę w Łodzi. Zalążek przyszłego stowarzyszenia powstał w drugiej połowie 2003 roku. Większość członków to mieszkańcy środkowej Polski. Podobnie jak w okresie 1918-1939 większość współczesnych “Strzelców Kaniowskich” pochodzi z Łodzi i jej najbliższych okolic jak: Sieradz, Zgierz, Pabianice, Głowno, Koluszki czy Łowicz.

W ramach swej działalności staramy się przywracać pamięć o rodowodzie, dziejach i testamencie żołnierzy pułków Strzelców Kaniowskich i jednocześnie dbać o szacunek im należny. Organizujemy wystawy, pokazy i prezentacje, dzięki którym społeczeństwo może zapoznać się bliżej z tym aspektem naszej historii. Staramy się również dbać o miejsca walk, jak i również o miejsca pochówku poległych żołnierzy. Zbieramy relacje, wspomnienia i zachowane do naszych czasów przedmioty świadczące o dziejach Strzelców Kaniowskich.

Stowarzyszenie współpracuje ściśle z bezpośrednim kontynuatorem tradycji pułków 10 Dywizji Piechoty, czyli z 15 Sieradzką Brygadą Wsparcia Dowodzenia, a także z licznymi muzeami, fundacjami oraz ośrodkami administracji lokalnej na terenie całego kraju. Działamy nieodpłatnie i niekomercyjnie.

http://www.facebook.com/kaniowscy

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl