Dodaj klub

Grh 71 Bielewski Pułk Piechoty

Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „71 Bielewski Pułk Piechoty” powstała pod koniec 2010r.
Wtedy to narodził się pomysł aby zająć się historią i odtwarzaniem jednostek walczących podczas Wielkiej Wojny na terenie z którego pochodzimy i w którym mieszkamy, jednostek w których walczyli nasi przodkowie. Postanowiliśmy odtwarzać żołnierzy Armii Imperium Rosyjskiego, w granicach którego po rozbiorach Polski w XVIII w. znalazły się nasze rodzinne strony. Wybór padł na odtwarzanie barwy i działań 71 Bielewskiego Pułku Piechoty wchodzącego w skład 18 Dywizji Piechoty, biorącego udział w zimowych walkach Wielkiej Wojny na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej w 1914r. w rejonie Pilicy i Smolenia.
Pierwszy oficjalny występ grupy miał miejsce w czerwcu 2011r. podczas rekonstrukcji walk bitwy bolimowskiej w 1915r. w której braliśmy czynny udział.
Po raz drugi zaprezentowaliśmy się we wrześniu 2011r. podczas niepołomickich Pól Chwały gdzie zaprezentowaliśmy na dioramie nasze umundurowanie i wyposażenie.

http://www.facebook.com/grh71bpp?fref=nf

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl