Dodaj klub

Kielecka Grupa Entuzjastów Pojazdów Militarnych "Wild Thing"

MUTT TEAM

A  wszystko zaczęło się w dzieciństwie, prezenty od rodziców, różnorodność zabawek lecz najpiękniejsze te zielone, metalowe, blaszane, toporne.

Tak pozostało do dziś tylko zmieniła się skala, a prezenty sprawia się samemu sobie. Nadal są marzenia w pobudzonej wyobraźni, chęć bycia obdarowywanym i to coś co nie przemija, samochody terenowe militarne , nieznane, podziwiane, zielone, każdy z interesującą historią.
Sklejanie modeli zastąpiło odbudowywanie prawdziwych wojskowych samochodów terenowych. Większość  z nas zaczynała od dosyć popularnych pojazdów radzieckich Gaz 69, Uaz itp., aż przyszedł czas na te najcenniejsze, najatrakcyjniejsze : willysy, dodge, humvee, mutty.
To uzależnienie które nazywają pasją trwa już dobre trzydzieści lat i tak już chyba pozostanie. Przejażdżki i wspólne wypady są tylko dodatkiem do obcowania z „żelazem”, a największą radość sprawia ich odbudowa, obsługa techniczna i poznawanie historii.


Grupa nazywa się WILD THING i zrzesza około 30 osób.


Pomysł na Mutty zakiełkował podczas spotkania u Prezesa w styczniu 2007.
Prezes jako najlepszy mechanik wśród stolarzy, mający duże doświadczenie w obcowaniu z wojskowymi „zabytkami” zaraził nas ideą założenia klubu miłośników starych wojskowych samochodów. I tak po wielu wspólnych spotkaniach i naradach okupionych „bolącymi głowami” i niejednokrotnie wręcz stratami w sile żywej narodziła się Kielecka Grupa Entuzjastów Pojazdów Militarnych.
Bardzo szybko po dokonaniu rekonesansu postanowiliśmy zaopiekować się 8 samochodami pamiątkami z „Pustynnej Burzy” - z pustyni gdzieś w Arabii Saudyjskiej.
To były początki naszej przygody z Fordem Muttem – która trwa do dzisiaj.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i podzielenia się z nami waszymi opiniami.

Grupa Wild Thing
Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl