Dodaj klub

Podlaskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Trzaskawica”

Telefon: 791 969 333
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Jesteśmy grupą zajmującą się hobbystycznie rekonstrukcją historyczna okresu wczesnego średniowiecza.
A co to w ogóle znaczy?
Znaczy to jednocześnie bardzo dużo i bardzo mało. Wszystkie nasze stroje, sprzęt oraz zachowania są próba naśladowania ludzi żyjących na terenie Europy w IX-XI wieku. Dlatego staramy się być na bieżąco z wiedzą oraz odkryciami archeologów w interesujących nas aspektach. Bardzo dużo wiedzy z wczesnego średniowiecza zostało uzyskane z naszych prób i błędów w rekonstrukcji. Dlatego tak ważne są takie grupy jak nasza. „Nie znając swojej przeszłości nie wiesz, dokąd zmierzasz… „ – to było raczej długo i oficjalnie.
Po krótce? Interesuje nas okres wczesnego średniowiecza, dobra zabawa, przebywanie na łonie natury oraz podróżowanie po Polsce i Europie.
Trzaskawica jest dla nas jak rodzina możemy na sobie polegać nie tylko na polu bitwy, ale również w życiu codziennym. Jesteśmy dumni z naszych relacji między członkami drużyny. Nigdy nie wykorzystujemy hierarchicznej struktury naszej organizacji do celów prywatnych.
Jako drużyna doceniamy pracowitość, sumienność i doświadczenie, ale również nasz bagaż życiowy.
Jako kandydat wpierw byś zosta-ł/-ła przedstawiony całej drużynie pokazali byśmy Ci nasz sposób trenowania oraz spędzanie wspólnie wolnego czasu. Każdy ma wybór, co chciałby robić oraz w jakim zakresie- oczywiście, jeżeli pozwala na to historyczność. Na początek zawsze zachęcamy do obszycia się w podstawowy strój tzn. koszula oraz spodnie. Oczywiście można to kupić, lecz lepiej jest dla kandydata, ale również dla naszej małej społeczności żebyś wykonał to sam. Gdy już masz wiedze o naszej drużynie oraz strój podstawowy (biedaka/chłopa/ żebraka) możesz z nami jeździć na imprezy historyczne żeby poznać prawdziwą sól tej zabawy. Wtedy dopiero podejmujesz decyzje czy zabawa w Reko jest dla ciebie. Wybierasz historyczne imię i odbywają się postrzyżyny jak to było w tamtych czasach.
Trzaskawica jest zbiorem wolnych ludzi z własnym rozumem oraz sercem nie jesteśmy żadnymi poganami, wręcz przeciwnie wielu w drużynie jest zagorzałych katolików. Pamiętajcie my tylko odtwarzamy historie tamtych czasów nie przyjmujemy ich, jako wzorzec lub standard życia do naśladowania.
Każdego z nas do drużyny przyciągnęły inne powody. Jedni chcieli walczyć inni zwiedzać świat inni lubią wypady na łono natury jeszcze inni są pasjonatami historii, lecz łączy nas jeden czynnik chęć do ruszenia się z domu żeby nie marnować życia i spędzania czasu na świetnej zabawie w gronie naprawdę fajnych ludzi.
Spotykamy się na treningach w niedziele o 9: 00 przy szkole specjalnej na ulicy Słonimskiej(prawie zawsze, gdy mamy wyjazd treningu niema, więc w sezonie lepiej z nami się skontaktować czy będziemy obecni)
Dodatkowo spotykamy się o 18: 00 w czwartki w MotoPub-ie przy piwku i frytkach obradując na temat naszych losów na tzw. Wiecu.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl