Dodaj klub

Drużyna Lędziańskich Wiciędzy "Watra"

Telefon: 665 053 727
Kategorie: Rekonstrukcja i GRH

Witajże Gościu w grodzie sanockim!!! Posadnik nasz śle po Ciebie, abyś z nim wychylił miodu puchar za pomyślność drużyny. Wejdźże więc w progi nasze, historii posłuchaj, które latopisiarz żmudnie na pergaminie spisał. Będzie o mężach dzielnych, i o łupach ogromnych, i o dziewkach jak róże cudnych. Będzie o bitwach i o potyczkach, o pojedynkach i najazdach zbójeckich. Będzie o czynach chwalebnych, ale i zdradach podłych. A jeśli opowieści nasze zdały ci się, snadź znaczy to, żeś już gotów dołączyć do naszej drużyny. Bo czasy to ciężkie i każdy miecz ostry, a i łuk ze strzałami na wagę złota są. A jeśliś niewiastą, czy młodym otrokiem to nie martw się, i dla Ciebie zajęcie na grodzie się znajdzie, a przyszłość wielką okazać się może.

Drużyna Lędziańskich Wiciędzy "Watra"
Skupia wczesnośredniowiecznych wojów słowiańskich odtwarzających kulturę materialną i zwyczaje Lędzian, plemienia zamieszkującego tereny dorzecza Sanu i Dniestru w IX-X w., a także ludów sąsiednich: Morawian, Madziarów, Pieczyngów oraz wareskich najemników, mających spory wkład w powstanie państwa ruskiego.

Jesteś właścicielem klubu? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl