Krieghoff Semprio kal. 308 Win

13 100,00 zł
Sprzedam broń
  • Stan przedmiotu: Broń nowa
  • Do końca: Zakończone
  • Producent: Krieghoff
  • Kaliber kula: 308 W
Wymaga pozwolenia - Niedostępny drogą online

Firma RW Hunt jako Autoryzowany Przedstawiciel Krieghoffa na Plskę oferuje do sprzedaży broń Krieghoff Semprio w różnych kalibrach, osadach drewnianych czy wykończeniu baskilli.

Sztucer, w którym pasja, kunszt rusznikarski i innowacyjna technologia połączyły się, by stworzyć arcydzieło.
Jedyny w swoim rodzaju system przeładowania liniowego daje myśliwemu możliwość oddania kolejnych strzałów bez niepotrzebnych przerw i odrywania rąk od broni.
Dzięki liniowemu repetierowi Semprio panujesz nad każdą sytuacją.
Repetier liniowy
Semprio – rewolucyjny i unikalny. Dzięki zoptymalizowanej ergonomice uzyskaliśmy broń z niezwykle intuicyjnym, szybkim sposobem przeładowania, umożliwiającej dodatkowo dokładne śledzenie celu.
Doskonała kontrola broni i szybki powrót do pozycji wyjściowej dla oddania strzału w połączeniu klasyczną elegancją charakterystyczną dla wszystkich Krieghoffów, sprawiają, że Semprio zdecydowanie wyróżnia się wśród konkurencji.
Oczywiście, każdy sztucer wyposażony jest w elementy, które przez lata wyróżniały bronie myśliwskie z Ulm – Uniwersalny Spust i Urządzenie Combi Cocking.
Jeśli dodać do tego łatwy System Rozkładania oraz naprawdę kompaktowe rozmiary, repetier liniowy Semprio staje się idealnym towarzyszem na każdym polowaniu.
Specyfikacja
Kalibry magnum: 7mm Rem Mag, .300 Win Mag, .375 Ruger
Pojemność magazynka dla kalibrów magnum: 3+1, trzy naboje w magazynku i jeden w komorze
Standardowe długości luf:
55 cm dla kalibrów standardowych
63 cm dla kalibrów magnum
Spust: około 1,25 kg
Waga: około 3,4 kg
Standardowe wyposażenie:
system przeładowania liniowego
system rozkładania
anodowane wykończenie baskili lub niklowane wykończenie baskili
możliwość dodania dodatkowej lufy bez konieczności wcześniejszego montażu w fabryce
wyjmowany magazynek umożliwiający szybkie załadowanie i rozładowanie broni
możliwość bezpiecznego przenoszenia
Urządzenie Combi Cocking i Uniwersalny System
bączki „Click-and-Go”
światłowodowe przyrządy celownicze
dostosowane do montażu optyki
standardowa klasa drewna lub opcjonalnie klasa T (orzech optycznie ulepszony), możliwy jest także wybór wersji w kamuflażu „Blaze” lub „Forest Green”
osada bez policzka lub praworęczna osada z policzkiem Semprio
czarna, gumowa stopka
kufer Krieghoff
Dodatkowe wyposażenie (za dodatkową opłatą)
dodatkowe lufy wymienne dla kalibrów standardowych i magnum
osada Thumb Hole z policzkiem Semprio, dostępna w w wersji prawo i leworęcznej
gwintowanie wylotu lufy (M14x1 or M15x1) w celu zamontowania kompensatora odrzutu
kompensator odrzutu BreaKO
ryflowana lufa – ułatwia odprowadzanie temperatury
różne przyrządy celownicze i możliwości montażu optyki
odporne na korozję pokrycie lufy „PH-ProCoating”
nawiercanie luf
niklowane pokrycie systemu
Możliwość konfiguracji
standardowy grawerunek
wymienny system
osada: klasy drewna do wyboru, kolba robiona na zamówienie, różne stopki
spust pokryty azotkiem tytanu (wygląda jak złoty)
Technologia
Krieghoff Semprio
Dzięki unikalnemu mechanizmowi przeładowania, który sprawia, że nie trzeba już zmieniać pozycji ręki po strzale, szybkość i precyzja Semprio są niezrównane.
Strzelcy leworęczni nie muszę już płacić za kosztowną przeróbkę broni, ergonomiczny liniowy system przeładowania Semprio został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom zarówno prawo jak i leworęcznych myśliwych.
Rewolucyjność tego sztucera leży w szczegółach jego konstrukcji. Zebranie w jednym projekcie najbardziej innowacyjnych pomysłów rusznikarskich firmy Krieghoff dało w efekcie broń gotową sprostać wszystkim wyzwaniom łowieckim XXI wieku.
Szczegóły rozwiązań technologicznych:
System Przeładowania Liniowego
Szybkie wyszukiwanie i śledzenie celów w czasie polowań zbiorowych to tylko jedna z wielu sytuacji, w których dwutakt Krieghoffa udowadnia swoją wyższość nad konkurencją. Błyskawiczne przeładowanie i możliwość oddania strzału bez konieczności zmiany pozycji ręki stanowią niepodważalną zaletę Semprio. Polowanie wreszcie jest tym, czym powinno – totalnym skupieniem na celu i bezpiecznym strzelaniem bez niepotrzebnych zakłóceń. Ergonomiczne przeładowanie w naturalny sposób przyciąga broń ponownie do ramienia, przez co dodatkowo zwiększa celność strzału.
Czółenko zespolone z lufą i komorą zamkową oraz znajdującym się w tej komorze wyjmowanym magazynkiem, podczas ładowania przesuwa się do przodu, natomiast trzon zamka pozostaje w tylnym położeniu. Podczas ruchu wstecznego lufa z komorą zamkową nasuwana jest niejako na trzon zamkowy, zaś czółko wysuwa nabój z magazynka i wprowadza go do komory nabojowej. Dalszy ruch powoduje nacisk na stalowe czółko o wymiarach 65mm2, które wsuwając się do wnętrza trzonu, jednocześnie obraca się i rygluje lufę siedmioma solidnymi bolcami w gniazdach komory nabojowej zespolonej z lufą. Proces ten zapewnia absolutnie bezpieczne zamknięcie broni.
Podczas przeładowania, pozycje rąk na broni nie ulegają zmianie, a wypolerowane części mechaniczne przesuwają się bez tarcia. Pociągnięcie za spust możliwe jest jedynie przy prawidłowo zamkniętej broni. Sztucer można bardzo łatwo załadować wykorzystując wypinany magazynek lub wprowadzając nabój bezpośrednio do komory.
Urządzenie Combi Cocking
Nienapięta broń to bezpieczna broń. Sztucer Semprio nosi się nieodbezpieczony – co jest najbezpieczniejszą opcją, ponieważ nie ma możliwości przypadkowego wypalenia. Kiedy myśliwy jest gotów do oddania strzału, odbezpiecza broń jednym płynnym i cichym ruchem przesuwając do przodu dźwigienkę, znajdującą się w miejscu tradycyjnego bezpiecznika. W razie nieoddania strzału wystarczy ponownie nacisnąć dolną część tej samej dźwigienki, aby zwolnić sprężynę i tym samym rozbroić system. Powtarzanie strzału nie wymaga powtórnego naciskania napinacza, który pozostaje w pozycji napiętej do chwili zwolnienia go przez strzelającego
System Rozkładania
Rozkładnie bez zbędnego wysiłku – Semprio jest kompaktowy w transporcie, łatwy do zmontowania i natychmiast gotów do użytku. Obrotowa dźwignia, znajdująca się na spodzie zespołu przesuwanego umożliwia rozłożenie broni bez konieczności użycia narzędzi. Po rozmontowaniu sztucer ma zaledwie 70 cm długości i bez problemu mieście się nawet do niedużego kufra. Myśliwi pokonujący duże odległości podczas polowania szybko docenią tę niewątpliwą zaletę.
Wymienne Lufy
Semprio daje możliwość zmiany kalibru poprzez prostą wymianę lufy, która nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi.
Jedynie przy zmianie kalibru ze standardowego na magnum, konieczna jest wymiana trzonu zamka i magazynku.
Montaż Optyki
Semprio jest przygotowany do założenia montażu pod optykę.
Galeria wzorów grawerunków
Specjalne studio grawerunku
Przez wiele lat nasi grawerzy udoskonalali swoją technikę, aby zapewnić każdej broni jej indywidualny charakter.
Wstępny projekt jest zawsze wynikiem dialogu z Klientem w celu uzyskania jak najbardziej harmonijnego efektu. Grawerzy w firmie Krieghoff mają niezwykle bogate portfolio, zawierające wszystko od klasycznego głębokiego rytowania po delikatny styl Bulino, od scen myśliwskich po wielopłaszczyznowe wzory z różnych epok. Inkrustowanie metalami szlachetnymi i specjalne wykończenia powierzchni nie stanowią dla nich wyzwania.
Wykorzystując doświadczenie, talent i finezję, nasi grawerzy tworzą prawdziwe dzieła sztuki, które odzwierciedlają pasję i osobowość właściciela oraz znacząco podnoszą zarówno wartość jak i jakość broni.
Semprio
Przekształcamy ideę w sztukę!
Standardowa wersja Semprio produkowana jest w wytrzymałym wykończeniu niklowym lub jeszcze mocniejszym matowo-czarnym wykończeniu anodyzowanym. Standardowe grawerunki dla tego modelu to „Small Arabesque” albo „Large game scene with leaf arabesque”
Zgodnie z naszą filozofią jakości każdy grawerunek wykonywany jest bezpośrednio na broni, nigdy na dodatkowo doczepianych płytkach. Na życzenie Klienta realizujemy indywidualnie zaprojektowane grawerunki.