Luneta AR/22 -> 2-7 x32 z boczną regulacją paralaksy

420,00 zł
Sprzedam
  • Stan przedmiotu: Używany
  • Do końca: Zakończone

Parametry:
powiększenie: 2x - 7x
Obiektyw: 32 mm
Regulacja paralaksy: od 10 m do nieskończoności, boczna
Krzyż: Drop Zone 22LR BDC w drugiej płaszczyźnie ogniskowej
Soczewki: w pełni pokryte powłokami przeciwodblaskowymi
Średnica montażowa: 25,4 mm (1")
Długość przestrzeni montażowej: 118 mm
Waga: 555 g
Długość: 287 mm
Odległość źrenicy wyjściowej: 95 mm
Średnica źrenicy wyjściowej: 13,5 mm (2x) - 4,6 mm (7x)

W komplecie:
- luneta
- osłony obiektywu i okularu
- instrukcja
- oryginalne pudełko
- zaślepka śruby regulatora paralaksy
- montaż (alu) o wysokości optycznej 32,5 mm ponad płaszczyzną szyny
- kluczyki ampulowe

Nieco opisu:
Obraz jest bardzo wyraźny i ostry, a pod światło odblaski są minimalne. Montaż jest przykręcony do lunety i idealnie wypoziomowany. Wieżyczki mają "klik" co 1/4 MOA, pokrętła można odkręcać i zmieniać ustawienia skal. Regulacje dioptryczna i paralaksy działają bardzo skutecznie.
Info dla niewiedzących: regulacja paralaksy, poza wpływem na celność, pozwala widzieć ostro cele ustawione znacznie bliżej strzelca, niż "normalnie". Przykładowo, podczas strzelań dynamicznych (Mini rifle) najdalsze cele są na około 50 metrach. Luneta nieposiadająca regulacji jest ustawiana na 100 m i już na około 40 m przy silnym powiększeniu obraz celu nie jest najostrzejszy. Mając regulację, nawet cele na ~15 metrach można ustawić ostro (jednocześnie z poprawnym wyregulowaniem ostrości nitek).
Krzyż dedykowany do .22LR daje szalenie podobne nastawy dla 9x19 ParaLugerNATO z powodu analogicznej balistyki, czyli można elegancko zastosować do PCC na taką amunicję. W moim odczuciu konstrukcja lunety wygląda na solidną zdecydowanie wystarczająco, aby wytrzymywać bez utraty zera strzelanie z PCC.
Sprzedawana luneta ma za sobą kokoło 200-300 strzałów z .22LR. W tym czasie spełniała swoje zadanie znakomicie. Przystrzelanie było łatwe i szybkie. Mnie nie podpasowała "systemowo", potrzebuję innego rozwiązania.

A teraz najciekawsze: jest to taka sama luneta (a nie podróba, zwana repliką), którą firma Bushnell sprzedawała z napisem Bushnell, i która to jest uznawana za jedną z najlepszych (budżetowych) lunet o niewielkim powiększeniu do kalibru .22 LR... zachęcam do samodzielnego wyguglania.
"Sprzedawała", bo w aktualnej ofercie jest model w innej nieco stylizacji.