Monokular noktowizyjny Armasight Spark-G CORE z montażem na głowę

3 049,00 zł
Sprzedam
 • Stan przedmiotu: Nowy
 • Do końca: Zakończone
 • Producent: Armasight

Nowatorski noktowizor Armasight Spark-G CORE z systemem montażowym na głowę

Noktowizor Armasigh Spark-G CORE™ robi dobre wrażenie już po wyjęciu z pudełka. Zwarta i solidnie zaprojektowana obudowa sugeruje, że jest to sprzęt o wytrzymałej konstrukcji. Unikatowa technologia CORE™ łączy cechy noktowizorów generacji 1 i 2, co sprawia, że urządzenie to jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających noktowizora o bardzo dobrych parametrach w przystępnej cenie.

Armasight oferuje własne rozwiązanie udoskonalające wzmacniacz obrazu w technologii CORE™ (Ceramic Optical Ruggedized Engine), która charakteryzuje się brakiem płytki mikrokanalikowej MCP. Jednak to, co jest najbardziej istotne w konstrukcji noktowizora Spark to zastąpienie szklanego rdzenia wzmacniaczami, zbudowanymi z trwałego materiału ceramicznego. Zastosowane tworzywa ze stopów metali stosowane są w urządzeniach generacji 2 i 3. Zaimplementowanie tej unikatowej technologii eliminuje zniekształcenia obrazu pojawiające się na krawędziach, a także znacząco podnosi czułość na światło, zwiększając przy tym rozdzielczość oferowanego obrazu – aż do 70 linii/mm!

Noktowizor Armasight Spark CORE ze zwiększoną rozdzielczością Noktowizor w nowatorksiej technologii CORE Noktowizor odporny jest na trudne warunki pogodowe Kompatybilny z zewnętrznym oświetlaczem podczerwieni Armasight IR810


Noktowizor cechuje się lepszymi parametrami technicznymi niż większość podstawowych noktowizorów generacji 1 i 1+, zachowując przy tym atrakcyjną cenę w stosunku do droższych i bardziej profesjonalnych modeli drugiej generacji. Model Spark-G wyposażono w regulowany obiektyw z powiększeniem 1× o ogniskowej 35 mm i świetle 1,7. Kąt widzenia zwiększono do 30° a głębię ostrości do 25 cm do nieskończoności, co znacznie usprawnia prowadzenie obserwacji w terenie. Do noktowizora można podłączyć opcjonalną optykę z powiększeniem 3 × , która zapewnia łatwą obserwację na średnich i dużych dystansach. Konstrukcja szklanych elementów optycznych z wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną zapewnia bardzo wyraźny i niezniekształcony obraz. Amerykański producent wyposażył urządzenie we wbudowany oświetlacz podczerwieni (system Total Darkness), który zapewnia widoczność na ok. 60 metrach .

Opis

Noktowizor Armasight Spark-G jest również kompatybilny z zewnętrznymi iluminatorami podczerwieni średniego i bardzo dalekiego zasięgu, które w szybki i łatwy sposób montuje się na jednej z szyn Picatinny. Zastosowana w oświetlaczu silna dioda UV, w zależności od panujących warunków atmosferycznych i wersji, zwiększa efektywne oświetlenie od 300 do 1200 metrów (opcja z telekonwerterem). Spark-G nie posiada funkcji automatycznego wzmocnienia światła (Automatic Brightness Control), która zabezpiecza przetwornik obrazu przed możliwym uszkodzeniem na skutek działania zbyt silnego światła oraz chroni użytkownika oślepianym przez zbyt silny rozbłysk światła.

Brak ten rekompensuje jednak stosunkowo niska cena, uniwersalność zastosowania , a także wzmacniacz obrazu w unikalnej technologii CORE™ . Aby nie uszkodzić noktowizora, wystarczy pamiętać jedynie o tym, aby unikać bezpośredniego kontaktu urządzenia ze źródłem silnego światła.

Noktowizor z mocowaniem na głowę

Różnorodność zastosowania , a także mnogość akcesoriów sprawia, że gogle noktowizyjne Armasight Spark-G CORE™ wybierane są zarówno przez hobbystów jak i doświadczonych użytkowników z branży. Możliwość zamocowania noktowizora na głowie usprawnia prowadzenie obserwacji w warunkach terenowych, gdzie liczy się duża mobilność i ergonomiczne rozwiązania. Noktowizor zasilany jest energooszczędnymi bateriami typu CR123, które gwarantują do 40 godzin nieprzerwanej pracy urządzenia bez włączonego oświetlacza podczerwieni.

Mocowanie umożliwia zamontowanie noktowizora Armasight Spark-G CORE bezpośrednio na kask, zapewniając komfort użytkowania sprzętu. Prosty i intuicyjny montaż umożliwia użytkownikowi obsługę noktowizora beż użycia rąk . Ma on również możliwość wyregulowania jego położenia, tak aby osiągnąć najlepszy punkt widzenia, a jeśli noktowizor nie jest już potrzebny wystarczy odchylić go w górę.

Cechy noktowizora Armasight Spark-G CORE

 • wzmacniacz obrazu generacji CORE
 • różnorodność zastosowania: montaż na głowę lub kask
 • możliwość zamontowania kamery i celownika optycznego
 • możliwość podłączenia szklanej optyki o powiększeniu 3x
 • pełna kompatybilność z oświetlaczem podczerwieni dalekiego zasięgu
 • wbudowany oświetlacz podczerwieni Total Darkness
 • zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne, wodę i mgłę
 • 24 miesięczna gwarancja producenta

Monokular noktowizyjny z montażem na chełm