Pistolet Echasa GZ kal. 6,35 Br - lic. MAB

550,00 zł
Sprzedam broń
  • Stan przedmiotu: Broń używana
  • Do końca: Zakończone
Wymaga pozwolenia - Niedostępny drogą online

Ten pistolet to Echasa model GZ kal. 6,35 Browning (.25 ACP) wyprodukowany w hiszpańskim miasteczku Eibar na licencji zakupionej od francuskiej firmy MAB. Pistoletów w tym kalibrze wyprodukowano tylko kilka tysięcy sztuk. Na okładkach rękojeści widać logo MAB Espanola. Bardzo ciekawa pozycja do kolekcji. Pistolet rzadki na polskim rynku broni używanej.

Historia modelu Echasa - Eibar GZ zaczęła się we Francji wraz z produkcją modelu MAB Mod. G, który był rodzimą francuską odpowiedzią na rosnącą popularność produkowanego w St. Etienne Manurhina PPK na licencji Walthera. Model G jest często nazywany Waltherem PPK single-action. Produkcja modelu G zaczęła się w 1960 roku i trwała we Francji do 1962 roku. Wtedy sprzedano licencję na ten pistolet do Hiszpanii i tam był produkowany przez firmę Echasa w miasteczku Eibar jako Echasa GZ. Model GZ różni się od modelu G tylko kilkoma uproszczeniami produkcyjnymi, poza tym to ten sam pistolet. Produkcję modelu GZ zakończono w maju 1964 roku z powodu małej ilości zamówień. Model GZ ukazał się w kalibrach .22Lr, .25ACP, .32 i .380.


[źródła: https://unblinkingeye.com/Guns/MABHist/mabhist.html , https://web.archive.org/web/20170216033350/https://unblinkingeye.com/Guns/MABG/mabg.html ]

Nr ser.: 17656

Wymagane pozwolenie: Tak

Rodzaj broni: Pistolet

Lokalizacja: Kraków

Kaliber: Inny

Rodzaj zapłonu: Centralny