Pistolet Manurhin PP kal. 7,65Br - lic. Walther - Astrom-Bjurtjarn

1 650,00 zł
Sprzedam broń
  • Stan przedmiotu: Broń używana
Wymaga pozwolenia - Niedostępny drogą online

Ten egzemplarz pochodzi z francuskiej fabryki Manurhin w St. Etienne. Oznaczenia widoczne na zamku - "Repr.J.V. ASTROM-BJURTJARN" to importowe oznaczenia szwedzkiego importera, który zamówił te pisolety dla szwedzkiej policji. O przeznaczeniu tego pistoletu dla tejże policji świadczy strzemiączko pasa nośnego dodane fabrycznie w dolnej części szkieletu. Posiada też cechę odbiorczą szwedzkiej policji na prawej stronie szkieletu i na komorze zamkowej. Jest w dobrym stanie. Posiada liczne otarcia na powłoce oksydy.

Pistolet Walther PP ukazał się w 1929 r. - 8 lat po premierze ostatniego Modelu 9. Broń ta od razu stała się hitem sprzedaży. Skrót PP rozwija się jako Polizei Pistole i była to broń przeznaczona głównie dla służb porządku publicznego, ze względu na wysoki poziom zabezpieczeń, który gwarantowała. Egzemplarze produkowane na początku były niezwykle dokładnie wykańczane. Jakość tych wykończeń zmniejszała się aż do końca wojny w 1945 r. Przed wojną produkowano je w fabryce Zella-Mehlis, jednak gdy okazało się, że fabryka ta przypadła w udziale Sowietom i znalazła się we wschodniej strefie okupacyjnej - całe wyposażenie fabryki wywieziono na wschód, a bracia Walther uciekli na Zachód. Chcąc odbudować fabrykę Walthera zmuszeni byli sprzedać licencję na te pistolety. Najbardziej dochodowym okazał się kontrakt z Francuzami, którzy w fabryce Manurhin produkowali dokładne repliki PP i PPK pod swoim oznakowaniem. Po uzyskaniu środków udało się otworzyć fabrykę i wznowić produkcję niemiecką w Ulm. Walther PP stał się niedoścignionym wzorem dla wielu konstruktorów broni. Na tej konstrukcji oparte są bezpośrendnio pistolety sowiecki Makarov, polski P-64, czy węgierski PA-63.


[źródła: https://en.wikipedia.org/wiki/Walther_PP#PPK , http://www.cruffler.com/historic-march00.html , http://www.phoenixinvestmentarms.com/archives/Proofmarks.pdf , https://www.waltherforums.com/forum/faq-pp-tp/10152-some-websites-help-pp-ppk-owners-id-their-guns.html ]

Nr ser.: 366090

Wymagane pozwolenie: Tak

Kaliber: 7,65 Br

Rodzaj zapłonu: Centralny

Rodzaj broni: Pistolet

  • Email: ajsco@interia.pl
  • Telefon: +48 792 104 024 (Powołaj się na NetGun.pl)
  • Telefon: Sklep 881 742 882
  • Kraj: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Kod pocztowy: 30-698
  • Miasto / najbliższe miasto: Kraków
  • Miejscowość: Kraków
  • Ulica: ul. Bochnaka 15a/ SKLEP ul. Pasternik 128( STRZELNICA)
Pokaż na mapie