Pistolet Walther PPK kal. 7,65Br - Zella-Mehlis - 1941 r.

1 350,00 zł
Sprzedam broń
  • Stan przedmiotu: Broń używana
Wymaga pozwolenia - Niedostępny drogą online

Ten egzemplarz pochodzi z fabryki Zella-Mehlis z 1941 roku. Zgodnie z publikacją "SS Walther PP/PPK Identification & Documents" Stephena Stepana, egzemplarze z tej serii były numerowane na szkielecie pełnym numerem z sufiksem K oraz we wnętrzu zamka trzema ostatnimi numerami i były przeznaczone dla nazistowskiej policji. Nasz egzemplarz posiada zgodną numerację i cechy odbiorcze III rzeszy, jednak brak jest na nim cechy odbiorczej policji, co może sugerować, że nigdy do niej nie trafił. Na lewej stronie zamka fabryczne insygnia uległy zatarciu. Oryginalna jest tylko prawa część chwytu, lewa została zaczęrpnięta z powojennego Walthera, w dodatku ma odpęknięcie w okolicy dźwigni bezpiecznika. Oryginalnie ten Walther miał jednoczęśćiową rękojeść. Mechanizm w bardzo dobrej kondycji. Jeśli szukasz Walthera PPK do swojej kolekcji i chciałbyś posiadać coś więcej niż nowy, komercyjny egzemplarz - ta broń jest dla Ciebie!

Walther PPK to najpopularniejszy wariant pistoletu Walther PP. Jest to jego pomniejszona wersja. Posiada mniejszy chwyt, krótszą lufę i szkielet i zmniejszoną pojemność magazynka (do 7 sztuk). Zmniejszone wymiary pozwoliły z sukcesem stosować tę broń do skrytego noszenia i jako broń roboczą w policji. Skrót PPK pochodzi od Polizeipistole Kriminalmodell. Pistolet jest produkowany od 1930 roku do dzisiaj. Ciekawostką jest, że wykorzystując ten pistolet samobójstwo popełnił Adolf Hitler, a James Bond, prezentując Walthera PPK jako swój ulubiony pistolet, uczynił ten model znanym na całym świecie. Pistolety te były oryginalnie produkowane w niemieckiej fabryce Zella-Mehlis w Turyngii, po wojnie ze względu na zakaz produkcji uzbrojenia w Niemczech, licencyjna produkcja została przeniesiona do fabryk Manurhina w St. Etienne. Zakłady Manurhin produkowały Walthery do 1986 roku. W 1952 roku produkcja ruszyła w Ulm (wtedy w RFN) dzięki braciom Walther. Licencja została sprzedana również do Stanów Zjednoczonych - Walthery PPK były produkowane w Alabamie, Massachusetts i Maine przez różne fabryki.


[źródła: https://en.wikipedia.org/wiki/Walther_PP#PPK , https://www.waltherforums.com/forum/faq-pp-tp/10152-some-websites-help-pp-ppk-owners-id-their-guns.html ]

Nr ser.: 333038K

Wymagane pozwolenie: Tak

Kaliber: 7,65 Br

Rodzaj zapłonu: Centralny

Rodzaj broni: Pistolet

  • Email: ajsco@interia.pl
  • Telefon: +48 792 104 024 (Powołaj się na NetGun.pl)
  • Telefon: Sklep 881 742 882
  • Kraj: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Kod pocztowy: 30-698
  • Miasto / najbliższe miasto: Kraków
  • Miejscowość: Kraków
  • Ulica: ul. Bochnaka 15a/ SKLEP ul. Pasternik 128( STRZELNICA)
Pokaż na mapie