Pistolet Walther PPK/S kal. 22Lr

2 850,00 zł
Sprzedam broń
  • Stan przedmiotu: Broń używana
Wymaga pozwolenia - Niedostępny drogą online

W bardzo dobrym stanie, lufa super w kpl. dodatkowy magazynek

rok produkcji 2013

PL002076

PPK / S powstał po uchwaleniu ustawy Gun Control Act z 1968 r. (GCA68) w Stanach Zjednoczonych, największym rynku pistoletów. [18] Jeden z przepisów GCA68 zakazał importu do Stanów Zjednoczonych pistoletów i rewolwerów niespełniających pewnych wymagań dotyczących długości, wagi i innych „sportowych” cech. PPK nie przeszedł testu „Import Points” GCA68 o jeden punkt. Walther rozwiązał tę sytuację, łącząc ramę PP z lufą PPK i zamkiem, aby stworzyć pistolet, który ważył nieco więcej niż PPK. [6] Dodatkowa uncja lub dwie uncje masy PPK / S w porównaniu z PPK wystarczyła, aby zapewnić dodatkowe potrzebne punkty importowe.

Ponieważ prawo Stanów Zjednoczonych zezwalało na krajową produkcję PPK (w przeciwieństwie do importu), produkcja rozpoczęła się na licencji w USA w 1983 roku; ta wersja była dystrybuowana przez Interarms . Wersja produkowana obecnie przez Walther Arms w Fort Smith w stanie Arkansas została zmodyfikowana (przez Smith & Wesson) poprzez wprowadzenie dłuższego trzpienia (S&W nazywa to „wydłużonym ogonem bobra”), [19] lepiej chroniąc strzelca przed ukąszeniem., tj. przesuwający się do tyłu suwak ściskający wstęgę między palcem wskazującym a kciukiem ręki strzelającej, co może być problemem przy oryginalnej konstrukcji dla osób z większymi dłońmi lub niewłaściwym chwytem, ​​zwłaszcza przy stosowaniu „cieplejszych” ładunków naboju. PPK / S jest wykonany ze stali nierdzewnej . [6]

PPK / S różni się od PPK następująco:

Całkowita wysokość: 104 mm (4,1 cala) w porównaniu do 100 mm (3,9 cala)

Waga: PPK / S waży 51 g (1,8 uncji) więcej niż PPK

W magazynku PPK / S mieści się jeden dodatkowy nabój, w obu kalibrach. [19]

PPK / S i PPK oferowane są w kalibrach: .32 ACP (o przepustowości 8 dla PPK / S i 7 dla PPK); lub .380 ACP (PPK / S: 7; PPK: 6). PPK / S jest również oferowany w kaliber .22 LR o pojemności 10 nabojów.

Wymagane pozwolenie: Tak

Kaliber: 22 Lr

Rodzaj zapłonu: Boczny

Rodzaj broni: Pistolet

  • Email: ajsco@interia.pl
  • Telefon: +48 792 104 024 (Powołaj się na NetGun.pl)
  • Telefon: Sklep 881 742 882
  • Kraj: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Kod pocztowy: 30-698
  • Miasto / najbliższe miasto: Kraków
  • Miejscowość: Kraków
  • Ulica: ul. Bochnaka 15a/ SKLEP ul. Pasternik 128( STRZELNICA)
Pokaż na mapie