Skrzynka antenowa 30-80 MHz

69,00 zł
Sprzedam
  • Stan przedmiotu: Używany
  • Do końca: Zakończone

NA SPRZEDAŻ SKRZYNKA ANTENOWA STROJĄCA MANUALNIE, PRACUJĄCĄ W ZAKRESIE 30-80 MHz

Być może skrzynka ta też pracuje poprawnie na częstotliwościach niższych jak 30 MHz (np. 27 MHz na pasmo CB). W oryginale wykorzystywana była z przenośna radiostacją plecakową pracującą w zakresie j.w. w warunkach polowych tzn. ustawiało się ją poziomo na powierzchni ziemi wkręcając w górny izolator pręt antenowy.

Do gniazda UC-1 z boku obudowy podłączało się radiostację. Po włączeniu nadawania obracało się ręcznie pokrętło z przeciwnej strony obudowy na max. wychylenia mikroamperomierza.

Skrzynka wewnątrz zawiera przestrajany obwód rezonansowy LC oraz przestrajany kondensator sprzęgający z anteną. Dodatkowo w zaekranowanej puszcze umieszczony jest detektor mocy w.cz. Obwód rezonansowy i kondensator sprzęgający przestrajany jest jednym pokrętłem za pomocą kilkustopniowej przekładni zębatej. Na 1 obrót kondensatora obwodu rezonansowego LC przypada 11 obrotów kondensatora sprzęgającego, czyli układ dopasowania jest dokładna kopia funkcjonalna układu dopasowania anteny stosowanego w radiostacjach R-107, R-123…itp.

My proponujemy wykorzystywać tą skrzynkę przez krótkofalowców do pracy w wyższych zakresach fal krótkich (21 MHz wzwyż), oraz niższych pasmach UKF ( 6m, 4m). Praca w wyższych zakresach KF o ile nie będzie możliwa z istniejącą cewką wymagała będzie zwiększenia jej indukcyjności poprzez dowinięcie kilku zwoi srebrzanki  o średnicy  1mm. Na karkasie jest miejsce na 9 dodatkowych zwojów ( obecnie jest 4 zwoje). Zdjęcia  przedstawiają m.in. zdjęcie skrzynki po zdjęciu płyty podstawy oraz ekranu nad kondensatorami. Widoczny stożek z łańcuszkiem po wykręceniu z boku płyty podstawy wkręcało się centralnie w płytę podstawy z drugiej podstawy aby ustabilizować skrzynkę na  powierzchni ziemi. Całość jest w wykonaniu hermetycznym mocno, bogato uszczelniana.

Wymiary: 21 cm x 19 cm x 9,5 cm

Waga: 2,7 kg

Posiadamy koncesję MSWiA na wytwarzanie i obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Zakupiony u nas towar jest zdemilitaryzowany (pozbawiony cech bojowych) i nabywany w sposób całkowicie legalny.

Nie sprzedajemy podróbek, towarów imitujących militarne ani taniej wszechobecnej chińszczyzny.

U nas masz gwarancję legalności i oryginalności zakupionego sprzętu