Dodaj strzelnicę

Strzelnica SKS "Dwór Grunwaldzki"

60-780 Poznań
ul. Grunwaldzka 3
Telefon: 515 710 608
Dystans/osie: 25m

Strzelecki Klub Sportowy - "Dwór Grunwaldzki" jest jedną z nielicznych w Poznaniu organizacji sportowych zajmującą się szkoleniem dzieci i młodzieży w Strzelectwie Sportowym.
Specjalizujemy się w treningach w zakresie wszystkich olimpijskich konkurecji pistoletowych.
Strzelectwo sportowe to nasza pasja, a strzelania z broni krótkiej to ogromna część naszego życia.
Poznań jest miastem, które zasługuje na mocny ośrodek sportu strzeleckiego.
Dążąc do upowszechnienia wśród młodzieży możliwości uprawiania strzelectwa sportowego, ogłaszamy nieustanny nabór do naszej sekcji młodziezowej. Wystarczy przyjść na naszą strzelnicę i wykazać chęć rozpoczęcia treningów. Chęć jest najważniejsza, bez Niej nie będzie nawet marzenia o sukcesie. Jeśli chcecie się przekonać czy strzelectwo Was wciągnie, zapraszamy na trening!

W trakcie naszych treningów najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie zawodników.
Szkolenie rozpoczynamy od podstaw techniki strzelania stopniowo włączając kolejne istotne elementy.
Zazwyczaj początek to strzelania precyzyjne z broni pneumatycznej, później w miarę opanowania techniki i bezpiecznego posługiwania się sprzętem przechodzimy do strzelań z broni palnej i strzelania konkurencji szybkich.

Strzelamy z pistoletów bo: są tańsze, łatwiejsze w obsłudze, mniejsze, lżejsze, poręczniejsze, a konkurencje pistoletowe ze względu też na dynamiczny charakter są atrakcyjniejsze dla widza i samego zawodnika.
Nasza broń to najbardziej precyzyjne pistolety używane przez najlepszych zawodników na świecie!
Na treningi z karabinów zapraszamy do innych poznańskich klubów... :)

Naszą siedzibą, miejscem większości treningów jest strzelnica położona w centrum Poznania!!! przy ulicy Grunwaldzkiej 3.


Strzelectwo Sportowe jest mało znaną w Polsce dyscypliną... a szkoda!
Za sprawą między innymi Renaty Mauer i Sylwii Bogackiej mamy obfity w niej dorobek medalowy z ważnych zawodów światowych i Igrzysk Olimpijskich. Strzelectwo daje szansę osiągania sukcesów rozpoczynając jego uprawianie nawet w stosunkowo późnym wieku. Może być uprawiane przez bardzo wiele lat bez uszczerbku na zdrowiu i nadmiernego eksploatowania ciała.
Ważne jednak jest to, że wymaga wytrwałości i swoistej pasji!!!

Jesteś właścicielem strzelnicy? Chciałbyś stać się moderatorem wpisu i mieć możliwość edycji informacji? Załóż konto w serwisie NetGun.pl i skontaktuj się z nami poprzez adres: marketing@netgun.pl