Termowizor XQ50F Pulsar do dalekich obserwacji

12 999,00 zł
Sprzedam
  • Stan przedmiotu: Nowy
  • Do końca: Zakończone
  • Producent: Pulsar

Termowizor Pulsar XQ50F z z dalekim zasięgiem do 1800 metrów

Pulsar Helion XQ50F to termowizor dedykowany do dalekosiężnych obserwacji w terenie. Światłosilny obiektyw wraz z mikrobolometrem dają możliwość obserwacji na odległościach do 1800 metrów. Urządzenie charakteryzuje rozdzielczość 384x288 pikseli. W namierzeniu celu pomaga duże powiększenie, wynoszące bez zoomu 4,1X z możliwością cyfrowego powiększenia do 16,4x.

Helion XQ50F zbudowany został w oparciu o najnowsze technologie zastosowane w termowizorach Helion i celownikach Trail. W porównaniu z innymi urządzeniami tego typu obraz przetwarzany jest w sposób zdecydowanie wydajniejszy, z niższymi szumami.

termowizor pulsar XQ50

Termowizor do dalekich obserwacji

Seria Helion doskonale sprawdzi się dalekie obserwacje w terenie . Tym co wyróżnia od siebie poszczególne modele są przede wszystkim rodzaj mikrobolometru i obiektywu. Model Pulsara, Helion XQ50F posiada zasięg obserwacji sięgający aż do 1800 metrów.

Łatwo wymienne akumulatory

Urządzenie posiada akumulator 5.2 Ah , którego w szybki i prosty sposób montuje się z boku obudowy. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych akumulatorów, w tym o dwukrotnie zwiększonej pojemności - dzięki czemu nie musimy obawiać się o ewentualne rozładowanie termowizora w terenie.


widok z termowizor FXQ50

Liczne opcje przetwarzania obrazu

Termowizor Pulsar Helion XQ50F posiada wiele różnych opcji konfiguracji obrazu. Są to między innymi regulacja jasności i kontrastu oraz używanie jednej z siedmiu wybranych palet kolorystycznych. Zoom cyfrowy od 2-4x przełączany jest płynnie ze skokiem 0,1x. Do wyboru mamy kalibracje automatyczną i ręczną. Ciekawym rozwiązaniem są zdefiniowane 3 grupy ustawień dopasowanych do różnych środowisk pracy.

Rejestrator obrazu i Stream Vision

Urządzenie termowizyjne Helion XQ50F posiada opcję nagrywania filmów i robienia zdjęć. Wszystkie pliki zostają nadpisywane na kartę SD o pojemności 8 GB. Standardowe gniazdo USB pozwala na przeniesienie danych z pamięci wewnętrznej na komputer oraz zasilanie poprzez powerbanki o napięciu 5V. Pomiar odległości można wykonać za pomocą dalmierza stadiametrycznego , który ocenia odległość do celu o określonych rozmiarach.

Termowizja marki Pulsar