Dodaj wydarzenie

VI Karpacki Festiwal Archeologiczny

Sierpień
19-21
2016
38-207 Trzcinica 646Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza w dniach od 19 do 21 sierpnia na VI Karpacki Festiwal Archeologiczny.
Tegorocznej edycji towarzyszyć będą widowiskowe bitwy, turnieje i pokazy rzemieślnicze. Przed publicznością wystąpi kilkuset wojów i rzemieślników odtwarzających okres epoki brązu i wczesnego średniowiecza.
Festiwal tradycyjnie rozpocznie się 19 sierpnia pokazem walk i uzbrojenia na Rynku w Jaśle.
Jednym z ważniejszych elementów programu są turnieje. Wojowie wczesnośredniowieczni będą zmagać się o nagrody specjalne między innymi w turnieju bojowym i łuczniczym.
Największą atrakcją Festiwalu jest możliwość obejrzenia rekonstrukcji wielkiej bitwy o panowanie nad grodem w Trzcinicy. Każdy, kto w tych dniach odwiedzi Karpacką Troję wyjdzie z niej bogatszy o wiedzę dotyczącą czasów, w których w Trzcinicy funkcjonował jeden z najpotężniejszych grodów obronnych na terenie Polski.
Podczas Festiwalu po raz pierwszy zostanie zaprezentowane wyjątkowe znalezisko mieczy wykonanych z brązu. Jest to jedno z najbardziej niezwykłych odkryć, jakie miało miejsce na południu Polski w ostatnich latach . Znalezisko to stało się wielką sensacją ostatniego czasu przykuwającą uwagę mediów ogólnopolskich. Najprawdopodobniej miecze ze znalezionego skarbu używane były przez wojowników tzw. kultury Gava pomiędzy 1200 a 1050 p.n.Ch., czyli w epoce brązu.

Do zobaczenia w Karpackiej Troi!

Zespół Karpackiej Troi

VI Karpacki Festiwal Archeologiczny Trzcinica 646