Dodaj wydarzenie

I Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

Październik
8
2016
Warszawa
aleja Godziny „W”

Bieg odbędzie się w Warszawie 8 października br. w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jego formuła polega na maksymalnie 63-krotnym pokonaniu odcinka (dowolna ilość okrążeń) biegnącego od podnóża kopca na szczyt schodów, następnie obiegając go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane są u podnóża kopca. Trasa ma charakter ok. 750-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowi nie lada wyzwanie. Co ciekawe, to pierwsze tego typu wydarzenie sportowe na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zawody nie przewidują klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy zawodnik Biegu Pamięci, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany jest jak triumfator. Warto podkreślić, że ci, którzy zdołają zaliczyć 63 pętle pokonają dystans większy od maratonu!
Bieg ten ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Pragniemy również oddać hołd weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie.
Chcemy w ten sposób symbolicznie połączyć przeszłość i teraźniejszość, podkreślając pamięć i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Chcemy również ocalić od zapomnienia piosenki powstańcze z okresu PW. W związku z tym każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym kompilację pt. „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego, jak również weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych. Koszt pakietu startowego wynosi 60 zł, zapisy są możliwe na oficjalnej witrynie biegu: biegnakopiecpw.pl.
Organizatorami wydarzenia są DEM’a Promotion Polska, Fundacja „Sprzymierzeni z GROM” oraz Klub Motocyklowy Służb Mundurowych Smoking Barrels.
Patronat Honorowy nad imprezą objął

I Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego Warszawa