Dodaj wydarzenie

Majówka w Karpackiej Troi

Kwi.-Maj
29-3
2017
38-207 Przysieki
Trzcinica 646
Podczas długiego majowego weekendu (29.04 – 03.05), zapraszamy Państwa do Skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy, leżącego u stóp legendarnego grodziska z czasów plemiennych. Majówką zainaugurujemy sezon imprez plenerowych w skansenie. Na czas długiego majowego weekendu przygotowaliśmy dla Państwa warsztaty archeologii eksperymentalnej, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród naszych gości.
W sobotę (29.04) zapraszamy dzieci i rodziców zainteresowanych pradziejami, aby w trakcie warsztatów mogli poznać tajniki pracy archeologa.
W niedzielę (30.04) zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu. Tego dnia w Skansenie będzie miał miejsce finał Biegu Pamięci Senatora Stanisława Zająca. Z tej okazji organizatorzy, po raz pierwszy przygotowali bieg dla dzieci na terenie Skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy, na który serdecznie zapraszamy wszystkich naszych małych gości.
W poniedziałek (1.05) w naszej wczesnośredniowiecznej wiosce prowadzone będą gry i zabawy według reguł naszych słowiańskich przodków.
We wtorek (2.05) zapraszamy na warsztaty strzelania z łuku,
a w  środę (3.05) pachnieć będzie w skansenie słowiańskimi potrawami, odbędą się bowiem warsztaty kuchni pradziejowej.

Zespół Karpackiej Troi

Skansen Archeologiczny
Karpacka Troja w Trzcinicy
Trzcinica 646, 38-207 Przysieki
Majówka w Karpackiej Troi Przysieki