Dodaj wydarzenie

REKON 2017

Czerwiec
3-4
2017
51-114 Wrocław
ul. Obornicka 108

3-4 czerwca 2017 r.
VI Wrocławska Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych i pojazdów militarnych REKON 2017
Wrocław, Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej 108 (zamiejscowy, wrocławski, oddział Muzeum Wojsk Lądowychw Bydgoszczy). Impreza jest organizowana na zewnątrz, na terenie przyległym do jednostki wojskowej. Przy okazji obejmuje wystawę plenerową Muzeum. WEJŚCIE BEZPŁATNE!

VI Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i pojazdów militarnych to już kolejna edycja wystawy mającej na celu przedstawienie publiczności historię wojskowości od czasów średniowiecznych do współczesnych. W ramach wystawy zaprezentują swoje zbiory pasjonaci historii i historii wojskowości, muzea, służby mundurowe. We Wrocławiu, na terenie realizacji zadania zostaną zorganizowane stoiska, dioramy, na których zostaną zaprezentowane zbiory: mundury, pojazdy, wyposażenie, elementy tworzące klimat odtwarzanego okresu historycznego.
Zaprezentowana zostanie wystawa stała Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicz- nych: EWOLUCYJNY ROZWÓJ INŻYNIERII WOJSKOWEJ ORAZ WOJSK INŻYNIERYJNYCH I CHEMICZNYCH”, a także wystawa czasowa „Mundur żołnierza polskiego w okresie 1943 – 2010”. Na zewnątrz dostępna będzie wystawa plenerowa.

REKON 2017 Wrocław