Dodaj wydarzenie

Piknik Patriotyczno-Militarny Błonia Zabierzowskie 2015

Listopad
7-8
2015
32-080 Zabierzów
ul. Kmity

W dniach 7 i 8 listopada 2015 na Błoniach Zabierzowskich pod Krakowem odbędzie się pierwszy, rodzinny Piknik Patriotyczno-Militarny. Celem wydarzenia jest promocja postaw patriotycznych, a także edukacja w zakresie historii Polaków na frontach II wojny światowej w łatwo przyswajalny i ciekawy sposób. 

Osią atrakcji przygotowanych dla bywalców imprezy będzie obecność rekonstruktorów z czołowych Polskich stowarzyszeń działających w tym obszarze. Oprócz ekspozycji „żywego kadru” z frontu II wojny światowej przedstawianego w ramach nasyconej sprzętami i bronią z epoki „dioramy” zobaczymy też widowiskową inscenizację. Pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rekonstruktorów Feldgrau zobaczymy prawdziwą bitwę z udziałem Polskich, Niemieckich i Amerykańskich żołnierzy, a także Holenderskich partyzantów.

Dla kontrastu w trakcie imprezy będzie można zobaczyć również przedstawicieli współczesnej polskiej armii, który pojawią się na Błoniach Zabierzowskich za sprawą 6 Brygady Powietrznodesantowej. Krakowska jednostka ubarwi imprezę w Zabierzowie wysyłając na Piknik drużynę szturmową wraz ze sprzętem i bojowym pojazdem.

Podczas Pikniku Patriotyczno-Militarnego odbędą się także koncerty muzyczne. Na odwiedzających czekać będą: Krakowska Orkiestra Staromiejska czy Artyści Klubu Wojsk Specjalnych. Młodsze pokolenie twórców patriotycznych reprezentowane będzie solistkę Magdę Chołuj, a także rapera Tadka Solo czy zespół Irydion.

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych, na których czekać będą zabawy organizowane przez animatorów z pobliskiego Rogatego Rancza.
 
 
Imprezę swoim honorowym patronatem objęli:
·         Marszałek Województwa Małopolskiego Pan  Marek Sowa
·         Wojewoda Małopolski Pan Jerzy Miller
·         Wójt Gminy Zabierzów Pani Elżbieta Burtan
·         Senator Mieczysław Gil
·         Stowarzyszenie NZS 1980

Informacji na temat Pikniku szukaj na:
·         Stronie wydarzenia; http://www.facebook.com/events/439037236296859/
·         Stronie internetowej Błoń Zabierzowskich; http://bloniazabierzowskie.pl/