Dodaj wydarzenie

Spacer śladami historii

Kwiecień
28
2018
95-030 Stara Gadka
ul. ks. Adama J. Czartoryskiego 62

Ważne ogłoszenie!

W imieniu GRH Pro Patria 1914-1918 oraz GRH Łódź 1914 mam przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów historii, miłośników zwiedzania oraz zwolenników dobrze spędzanego czasu na wydarzenie, które odbędzie się 28.04.2018 r. o godzinie 15:00 na cmentarzu wojenny koło Gadki Starej pod Łodzią, ul. Czartoryskiego 62.

Spacer śladami historii zabierze nas na wycieczkę w przeszłość i odkryje tajemnice największej łódzkiej nekropolii z czasów I Wojny Światowej. Przewodnikami będą rekonstruktorzy historyczni, ubrani w mundury jednostek walczących niegdyś w bitwie, jaka rozegrała się na terenie, który obecnie zajmuje cmentarz.

Dodatkową atrakcją będą nowo ujawnione fakty dotyczące nekropolii oraz ich uzupełnienie o wizualizacje 3D obiektów, które nie doczekały naszych czasów. Dla wszystkich pasjonatów historii wojskowości przygotowaliśmy pokaz umundurowania i wyposażenia.

Podczas spaceru oddamy hołd poległym, w tym także wielu Polakom, którzy stracili swoje życie w czasie I Wojny Światowej. Osoby chętne mogą zabrać dodatkowe znicze do symbolicznego zapalenia na mogiłach poległych.

Historia regionu łódzkiego skrywa do dziś wiele sekretów, tym bardziej warto wiedzieć jak wielkie znaczenie miały wydarzenia, których niemym świadkiem jest to niezwykłe miejsce. Dlatego jeszcze raz zachęcam do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Do zobaczenia,
-Andrzej Daszyński

Spacer śladami historii Stara Gadka