Dodaj wydarzenie

MilMedEXPO 2016

Kwiecień
22-23
2016
00-901 Warszawa
Plac Defilad 1

W jaki sposób krajowy system ochrony zdrowia może wykorzystać wojenne doświadczeniach Wojskowego Instytutu Medycznego?
Czy masowe migracje mogą być źródłem zagrożeń epidemiologicznych w Polsce? *
Czym charakteryzuje się ratownictwo medyczne w działaniach bojowych policyjnych sił specjalnych? *
Jak w USA dostosowano wymogi szkoleniowe do specyfiki działania pododdziałów specjalnych?
Kiedy rzeczywistość pokoju staję się polem walki? *
Jak nowoczesna kardiologia, kardiochirurgia i rehabilitacja dostosowała swoją ofertę do leczenia młodych pacjentów z elitarnych jednostek specjalnych?
M.in. o tym rozmawiać będziemy w trakcie Międzynarodowych Targów oraz Konferencji Medycyny Wojskowej i Ratunkowej MilMedEXPO 2016 ,
które odbędą się w dniach 22-23 kwietnia 2016 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie .

MilMedEXPO 2016 objęte zostało patronatem merytorycznym Wojskowego Instytutu Medycznego!


Na konferencję zaprasza gen. bryg. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego:
Posiadając unikalne umiejętności wyniesione ze służby w polskim szpitalu polowym w Afganistanie oraz z leczenia w Wojskowym Instytucie Medycznym kilkuset żołnierzy najciężej rannych w czasie misji w Iraku i Afganistanie, pracownicy WIM od kilku lat kładą nacisk na implementację doświadczeń „medycyny wojskowej” do środowiska cywilnego. Wiedza nabyta w ciągu kilkunastu lat zabezpieczania Polskich Kontyngentów Wojskowych w Iraku i Afganistanie może bowiem być sprawnie, z korzyścią dla Polaków, przeniesiona do kraju.

W WIM już od kilku lat trwa wdrażanie takich rozwiązań. Opracowano zespołowy model postępowania z pacjentami urazowymi w SOR WIM, wchodzącym w skład Mazowieckiego Centrum Urazowego. Przygotowanie Zespołów Urazowych, złożonych ze specjalistów z różnych dziedzin medycyny, pozwoliło na skrócenie o ok. 10 proc. czasu leczenia chorych po ciężkich urazach w obszarze resuscytacyjno-zabiegowym SOR WIM. To zaś skutkuje zmniejszającą się - wczesną i odległą - śmiertelnością pourazową.

Właśnie z myślą o wymianie doświadczeń oraz integracji środowisk, często z odległych gałęzi medycyny, powstała koncepcja targów MilMedEXPO 2016. Mamy nadzieję, że na stałe wpiszą się one w kalendarz wiodących imprez medycznych w kraju.
Targi będą więc niepowtarzalnym miejscem wymiany myśli i doświadczeń między przedstawicielami świata medycyny wojskowej i cywilnej. Tematyka poruszana w czasie konferencji obejmie pełne spektrum zagadnień związanych z niesieniem pomocy ciężko poszkodowanym pacjentom: od postępowania przedszpitalnego przez diagnostykę, leczenie po rehabilitację chorego. Organizatorzy położą nacisk na wyzwania dotyczące telemedycyny szeroko wykorzystywanej w wojskowej służbie zdrowia.


Firmy, osoby oraz inne podmioty zainteresowane udziałem w konferencji bądź targach zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej oraz do kontaktu z organizatorem:
Zarząd Targów Warszawskich SA,
Katarzyna Fernik-Jurek
el. 22 849 60 06 wew. 122
e-mail: fernik@ztw.pl